artwork

Demet İkiler Publicis Groupe’a katılıyor

2 ay önce

0

Demet İkiler Publicis Groupe’a geçerek bölgesel liderliği kuvvetlendirecek

Öncü lider Demet İkiler, büyümeyi daha da hızlandırmak, iş birliğini güçlendirmek ve uzmanlığını bölge genelinde kullanmak için Publicis Groupe EMEA CEO’su Loris Nold ile ortaklık yapacak.

Geçen hafta (19 Ocak) Demet İkiler’in WPP ve GroupM’den ayrıldığını duyurmuştuk ancak sonraki adımının ne olacağı açıklanmamıştı. Bugün ise Publicis Groupe EMEA’nın COO’su olarak devam edeceği belli oldu.

Eşsiz, kapsayıcı ve güçlü liderliğiyle tanınan Demet İkiler, Fortune ve The Economist tarafından en güçlü on kadın CEO’dan biri ve Empower 100 Yönetici Rol Modeli (2022) olarak kabul edildi.

Demet İkiler ayrıca Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nde çeşitlilik ve kapsayıcılık bölümüne liderlik eden Başkan Yardımcısı olarak da görev alıyor. WPP’den önce Zenith ve Saatchi & Saatchi’de çalışmıştı. Başarı dolu bir geçmişe sahip olan ve işini tutkuyla yapan İkiler’in kariyeriyle ilgili detayları bu haberimizde bulabilirsiniz. Şimdi Publicis Groupe’a katılarak Loris Nold ‘a rapor verecek ve Yönetim Komitesi’nde bir pozisyona sahip olacak.

Nold ile yakın bir şekilde çalışacak olan İkiler, pazarlar arası iş birliğini yönlendiren, bağlantısallığı güçlendiren ve müşteriler için uzmanlık ve yetenekleri destekleyen bir EMEA bölgesi oluşturmaya odaklanacak.

“Demet gibi seçkin ve ilham veren bir lideri Publicis ailesine katmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Onunla yıllardır ortak olmak istiyordum ve EMEA bölgesindeki büyük hedeflerimizi gerçekleştirmek için daha iyi uygun bir isim düşünemiyorum. Demet, büyük ölçekli müşteriler ve operasyonlara liderlik etme konusundaki engin deneyimine ek olarak, EMEA ekosistemine dair derinlemesine anlayışının yanında eşitlik, çeşitlilik ve kapsayıcılık konularına olan tutkusuyla, sektörün en ileri görüşlü liderlerinden biri olma özelliğini taşıyor. Bu yüzden kendisinin Publicis Groupe bünyesinde değişimin en etkili temsilcilerinden biri olacağına hiç şüphem yok. Demet ile müşteri çözümleri alanında birlikte çalışarak, mevcut kapasiteyi güçlendirip ülke liderlerimizin de desteğiyle EMEA bölgesi genelinde iş birliği ve inovasyonu artıracağız.” diyor Publicis Groupe EMEA CEO’su Loris Nold.

Publicis Groupe EMEA COO’su Demet İkiler şunları ekledi: “Publicis Groupe’a ve böylesine ileri görüşlü liderlerden oluşan güçlü bir ekibe katılmak büyük bir zevk, şeref ve sorumluluk. Her bağlamda çok iyi tanıdığım ve yıllarca çalıştığım bu bölgede etki yaratma ve gelişimi hızlandırma fırsatlarını sabırsızlıkla bekliyorum. İş etkisini artırmak amacıyla müşterilerle kurulan iş birliğini daha da güçlendirme, bunu yaparken de birçok farklı kaynak ve beceriyi etkin bir şekilde kullanma potansiyeli, benim için bu teklifin en cazip yanı oldu. Hayatımın ve bu yolculuğun bir parçası olan herkese minnettarım. Kesinlikle daha fazlasını ve daha iyisini sunmak için sabırsızlanıyorum, önümde duran bu yeni sayfa için heyecanlıyım.”

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Pepsi 15 yıl sonra ilk kez logosunu değiştirdi

Pepsi, logosunu ve marka kimliğini yeniledi. Pepsi yeni logosunda nostaljik...

Küresel pazarlama endüstrisi 2023 DEI Census’u başlatıyor

Pazarlama uzmanları, anonim olarak 15 dakikalık anketi dolduruyor ve iş...