Site icon Campaign Türkiye

Demet İkiler Publicis Groupe ile yeni bir sayfa açıyor

Publicis Groupe, WPP‘nin Avrupa’daki en kıdemli ve uzun süredir hizmet veren yöneticilerinden biri olan Demet İkiler‘i, ajansın EMEA bölgesi özelinde COO olarak atadı. İkiler, önümüzdeki dönemde yeni görevine başlayacak.

Demet İkiler 23 yıldır WPP’deydi; Türkiye’de WPP’nin ülke başkanı ve EMEA’da GroupM’in CEO’suydu ancak geçen hafta itibarıyla ayrıldı.

İkiler, Eylül 2022’de Publicis Groupe’un EMEA Baş Yöneticisi pozisyonuna terfi eden Loris Nold’a rapor verecek ve şirketin yaklaşık 20 üst düzey liderden oluşan küresel yönetim komitesinde yer alacak.

EMEA, küresel gelirin %25’inden fazlasını temsil ediyor ve İngiltere’nin, Publicis Groupe’un bölgedeki en büyük pazarı olması nedeniyle Nold ve İkiler için özel bir odak alanı olduğu anlaşılıyor. Demet İkiler’in de Loris Nold gibi Londra’da önemli bir süre geçirmesi bekleniyor.

“Publicis Groupe’a ve böylesine ileri görüşlü liderlerden oluşan güçlü bir ekibe katılmak büyük bir zevk, şeref ve sorumluluk. Her bağlamda çok iyi tanıdığım ve yıllarca çalıştığım bu bölgede etki yaratma ve gelişimi hızlandırma fırsatlarını sabırsızlıkla bekliyorum. İş etkisini artırmak amacıyla müşterilerle kurulan iş birliğini daha da güçlendirme, bunu yaparken de birçok farklı kaynak ve beceriyi etkin bir şekilde kullanma potansiyeli, benim için bu teklifin en cazip yanı oldu. Hayatımın ve bu yolculuğun bir parçası olan herkese minnettarım. Önümdeki bu yeni sayfayı heyecanla beklerken, daha fazlasını ve daha iyisini sunmak için sabırsızlanıyorum.” diye düşüncelerini ifade etti Publicis Groupe EMEA COO’su Demet İkiler.

Değişimi yönlendirecek

Nold, Demet İkiler’in katılımıyla ilgili görüşlerini şöyle anlatıyor: “Publis Groupe’ta değişimin temsilcisi olacağını biliyorum. Demet ve ben, EMEA bölgesinde daha da fazla iş birliği ve yeniliği desteklerken ülke liderlerimizle ortaklık yaparak ve yetenekleri hızlandırarak müşteri çözümlerinde çok yakın bir şekilde çalışacağız.”

İkiler’in bu hamlesi önemli çünkü Fransız Publicis Groupe ve İngiltere’deki WPP güçlü rakipler.

GroupM, Demet İkiler’in bıraktığı pozisyon açığını doldurdu ve Josh Krichefski’yi EMEA ve Birleşik Krallık CEO’su olarak terfi ettirdi ancak Türkiye ülke başkanlığı rolünü nasıl doldurmayı planladığına dair WPP’den açıklama gelmedi.

Türkiye, WPP’nin ülke yöneticisi atayan ilk pazarlarından biriydi ve o zamanki genel müdür olan Sir Martin Sorrell, 2013’te İkiler’i terfi ettirmişti. Demet İkiler 2018’de Campaign Türkiye’ye verdiği bir demeçte; (entegrasyonun nasıl sağlanacağı anlamında örnek de teşkil ederek) Sorrell’in “yeni atanan her ülke müdürünü her zaman bize yönlendirdiği” için gurur duyduğunu belirtmişti.

 

Dünyanın 100 kadın kahramanından biri olarak anılan İkiler’in başarı dolu ve ilham veren kariyerine dair daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

Atama haberiyle ilgili Publicis Groupe bülteni için tıklayınız.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version