artwork

Demet İkiler en güçlü 50 Kadın CEO listesinde zirvede

1 sene önce

0

Capital ve Ekonomist dergileri tarafından hazırlanan “Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadın CEO’su” listesinde bu sene ilk sırayı WPP Türkiye Ülke Başkanı ve GroupM EMEA CEO‘su Demet İkiler aldı. İkiler, bu listede son 6 yıldır ilk 10 içinde yer alıyor. Bu sene listeye İkiler ile birlikte WPP’den iki kadın lider daha, Pınar Ercan Tursun ve Arzu Ünal da girdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

2020 yılında 157,5 milyar TL ciroya ulaşan Group EMEA ve 3,2 milyar TL ciroya ulaşan WPP Türkiye olmak üzere toplam 160,7 milyar TL’lik bir ciroyu ve 17 bin 480 kişilik bir büyüklüğü yöneten İkiler, tüm dünyada kapsayıcı bir lider olarak tanınıyor. İkiler, girdiği her toplulukta kanaat önderi olarak nitelendirilen, iş ortamında kadın istihdamının artışı için çaba gösteren ve cinsiyet eşitliliği için değişim sağlaması ile örnek liderlerden biri olarak da gösteriliyor.

İş yönetimi sorumlulukların dışında sivil toplumda da önemli görevler üstlenen İkiler, Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Global Compact Türkiye’de Kapsayıcılık ve Çeşitlilik çalışma grubuna liderlik ediyor. İkiler, “İş Dünyası Kapsayıcılık ve Çeşitlilik  Rehberi” kitabının yayınlanmasına, bölgesel düzeyde kurumsal sorumluluk ve sürdürülebilirlik konularının tartışılmasına liderlik ediyor.

“WPP Türkiye’de kadın yönetici oranımız yüzde 58”

 Ödülün kendisine takdim edildiği törende bir konuşma yapan Demet İkiler: “En Güçlü Kadın CEO” seçilmesiyle ilgili, şunları söyledi: “Bu ödülün kadınların güçlendirilmesi yolculuğunda da çok önemli bir yeri olduğunu düşünüyorum. WPP Türkiye’de çalışan kadın oranımız %56, kadın yönetici oranımız %58. Çalışma ekosistemimiz içinde tüm kimlikler için çeşitlilik ve kapsayıcılığı tesis etmek üzere çalışıyoruz. Herkes birer “yetenek”tir. Kadın-erkek demeden her farklılığın zenginlik getirdiğini bunun da yenilikçiliği, yaratıcılığı, kurumların yeni dünya taleplerine uyumlanmasını kolaylaştırdığını bilmek gerekiyor.  Bu ödül, bir anlamda kadına eşitlikçi bakış açısıyla alan tanınırsa, müthiş işler yapılabileceğini bir kez daha öne çıkarıyor. Listeye giren tüm kadın liderlerle birlikte bir anlamda rol model, belki kolaylaştırıcı oluyoruz. Çalışma arkadaşlarımla birlikte bu anlamlı ödüle layık görülmekten büyük onur ve gurur duyuyorum. Bu çok özel takdirin mutluluğunu çalışma arkadaşlarım Arzu Ünal, Pınar Ercan Tursun ve bu yolculukta çok kez yollarının kesiştiği isimlerle paylaşmak ayrıca çok özel. Hizmet verdiğimiz Türkiye ve Dünya’nın önde gelen markaları, çalışma arkadaşlarım ve tüm iş ortaklarımız bu başarının içerisinde en önemli role sahipler, hepsine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Listedeki birinciliğimi, WPP ve GroupM’de birlikte çalıştığı tüm kadınlara ithaf ediyorum.”

Senin için
Tümünü göster
Hayatta her şeyi değiştiremeyiz… Yemek uygulamamız hariç!

Migros Yemek, üç filmden oluşan yeni lansman kampanyasını yayınladı...

Pepsi 15 yıl sonra ilk kez logosunu değiştirdi

Pepsi, logosunu ve marka kimliğini yeniledi. Pepsi yeni logosunda nostaljik...