Deloitte Türkiye’de CEO değişimi

Deloitte Türkiye’nin yeni CEO’su Başak Vardar oldu.
Vardar, Firma’nın Finansal Danışmanlık Liderliği görevini yürütmekte idi. Aynı zamanda Deloitte Türkiye’nin ilk kadın CEO’su olan Başak Vardar, yeni görevini 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle devraldı.

Türkiye’de denetim, vergi, danışmanlık, risk danışmanlığı ve finansal danışmanlık alanlarında hizmet veren Deloitte Türkiye’nin yeni CEO’su Başak Vardar oldu. 2007 yılında Birleşme ve Satın Alma Hizmetleri’nden sorumlu Ortak olarak Deloitte Türkiye’ye katılan Vardar, son olarak Finansal Danışmanlık Liderliği görevini yürütüyordu. Vardar, aynı zamanda Deloitte Türkiye’nin ilk kadın CEO’su unvanını taşıyacak.

Çalışma hayatına denetim alanında başlayan Vardar, 24 yıllık kariyerinde kurumsal finansman alanında birleşme ve satın alma danışmanlığı projelerinde uzmanlaştı. Vardar, Deloitte Türkiye’ye katılmadan önce, Andersen ve EY’da çeşitli pozisyonlarda görev aldı. Başta tüketici ürünleri, enerji, imalat ve hizmet olmak üzere farklı sektörlerde faaliyet gösteren çok sayıda büyük ölçekli şirketin satış, satın alma, birleşme, özelleştirme, yeniden yapılandırma ve değerleme projelerini yönetti. Başak Vardar, Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.