DeFacto’da üst düzey atama

DeFacto İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı (CHRO) görevine Berna Oztinaz getirildi. 15 Nisan 2019 tarihi itibarıyla yeni görevine başlayan Öztınaz, şirketin tüm İnsan Kaynakları fonksiyonlarını yönetecek.

Berna Öztınaz, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Kısa bir süre turizm sektöründe çalıştıktan sonra, Kordsa A.Ş. İnsan kaynakları ekibine katıldı. Burada, Türkiye operasyonunun yanı sıra Mısır, Almanya, Arjantin ve İran’daki iştirakler için çeşitli projelerde görev aldı.

2005 yılında İnsan Kaynakları ve İş Destek Müdürü olarak Enerjisa’ya katılan Öztınaz, 2007 yılında Enerjisa İnsan Kaynakları ve İş Destek Direktörü görevine atanarak, insan kaynakları, iş mükemmelliği, kurumsal iletişim, satın alma ve hukuk fonksiyonlarını yönetti. Aynı yıl Sabancı Üniversitesi Executive MBA programını tamamladı.

2016-2018 yılları arasında STFA Holding Strateji ve İnsan Kaynakları Başkanı olarak görev yapan Öztınaz, STFA Holding ve bünyesinde bulunan inşaat, enerji ve makina grubu strateji ve insan kaynakları fonksiyonlarının yönetimini üstlendi. Berna Öztınaz, üç dönem PERYÖN Yönetim Kurulu üyeliğinden sonra 24. Dönem PERYÖN Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.