artwork

DDB modern köleliğe dikkat çekiyor

12 ay önce

0

Modern kölelik ne yazık ki gerçek; dünya çapında 50 milyon insan kapana kısılmış durumda. Kampanya, bir STK’nın iyileştirme çabalarını sergiliyor.

Yüzyıllar önce yaygın olan utanç verici durum, günümüzün modern dünyasında da sıkı sıkıya tutunmuş durumda. Modern köleliğin pek çok biçimi vardır; kölelik, kaçakçılık ve yasa dışı göçmen sorunlarına karşı bir mücadeledir. Yasaklanmış, yasa dışı ilan edilmiş ve suç sayılmış olmasına rağmen (tahminlere göre) dünya çapında 50 milyon kişi bu problemle karşı karşıya; iradeleri dışında çalışmaya zorlanmış veya seks köleliği için evliliğe zorlanmış/satılmış durumda.

DDB Group Hong Kong, zamanımızın en karmaşık ve zorlu sorunlarından birine ışık tutmak için küresel kölelik karşıtı STK; Hagar International ile el ele vererek modern kölelikten kurtulanların toplumla yeniden bütünleşmesini anlatan iki buçuk dakikalık “Unbroken” filmine imza attı.

İncelikli, inandırıcı ve düşündürücü kampanya, insan kaçakçılığından sağ kurtulan bir kişi üzerinden dayanıklılık ve yenilenme hikayesini anlatırken Kintsugi’den* yararlanıyor. Tıpkı Kintsugi’de olduğu gibi, film de hasarı gizlemek için hiçbir girişimde bulunmuyor; aksine vurgulanıyor. Çanak çömlekteki çatlaklar, hayatta kalanlarda görülen yara izlerini tasvir ediyor; parlak altın ise Hagar’ın onarım için sunduğu fırsatları…

Kampanya, Hagar’ın rehberlik, yasal destek, eğitim ve mali bağımsızlık yoluyla güçlendirme çabaları için bağış çağrısıdır.

*: Kırılmış seramikleri altın ve gümüşle birleştirerek onlara kaybettikleri fonksiyonlarını yeniden kazandıran Japon sanatı


Künye
DDB Group HK CEO: Andreas Krasser
CCO: Frankie Fung
Strateji Başkanı: Adrian Tso
Yaratıcı Yönetmen: Christel Chong
Sanat Yönetmeni: Riko Miyazaki
Reklam Yazarı: Ernest Tsang
Tasarım: Nadya Siaren
Yapımcılar: Jacie Tan & Angelos Lau
Editor + Online VFX: Charson Lam
Animasyon + Online VFX: Li Ka Chun
Film Yönetmeni: Ben Coope
Sinematograf: Bradley Conomy

 

Sanatçı: Yoko Kawada
Heykel Prodüksiyon: Mainartery
Heykel Proje Yöneticisi: Todd Stuart

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign Asia

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...