artwork

Darüşşafaka yeni kampanyasında “eğitim olmazsa olmaz” diyor

9 sene önce

0

152 yıldır Darüşşafaka Cemiyeti, annesini ya da babasını kaybetmiş ve iyi bir eğitim alma olanağına sahip olamayan çocuklara kaliteli eğitim olanağı tanıyarak, onların yaşamlarını değiştiriyor. Yeni reklam kampanyasıyla da herkesi eğitime destek olmaya davet ediyor.

“Olmasa da Olur” kampanyası, insanların bazı küçük şeylerden vazgeçerek bir çocuğun eğitimine destek olabilecekleri ve onun hayatında fark yaratabilecekleri ana fikri üzerine kuruldu. Kampanyada altı çizilen bir başka nokta ise düzenli bağışların Darüşşafaka’da eğitimin sürdürülebilirliği için çok önemli olduğu…

Ünlü şarkıcı Yalın, “Olmasa da Olur” adlı parçasının bu kampanyanın şarkısı olmasını sağlarken hazırlanan reklam filminin de seslendirmesini üstlendi. Kampanya, sosyal medyada da #OlmasadaOlur hashtag’i üzerinden ilerliyor.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, kampanya ile ilgili şu bilgileri paylaştı: “Darüşşafaka olarak, 1863’ten beri sadece halkımızın bağışlarıyla ayaktayız. Halkımızın destekleri sayesinde annesi veya babası hayatta olmayan binlerce çocuğun hayatını eğitimle değiştiriyoruz. Bu kampanyamızda tüketim alışkanlıklarımıza da gönderme yaparak bağış yapma olgusuna dikkat çekmeye çalıştık. Bağış yapma alışkanlığının ve bilincinin toplumumuzda yaygınlaşmasına katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Sivil toplum kuruluşlarının devamlılığında bağış hayati öneme sahip. Biz de ‘Az çok demeden Darüşşafaka’ya destek olun. Eğitim olmazsa olmaz’ diyoruz. Öğrencilerimizi 10 yaşındayken ailelerinden emanet alıyoruz. 19 yaşında kendine güvenen, bilgili, aydın gençler olarak üniversiteye uğurluyoruz. Düzenli destekleriniz, “eğitimde fırsat eşitliği” misyonumuz doğrultusunda yolumuzu aydınlatıyor, geleceğe daha güvenle bakmamızı sağlıyor. Siz olmadan, düzenli desteğiniz olmadan başaramayız.”

Künye

Reklamveren: Darüşşafaka Cemiyeti

Reklamveren Temsilcileri: Burçak Karakaya, Yasemin Daşar

Reklam Ajansı: Grey İstanbul

Kreatif Direktör: Görkem Yeğin

Yaratıcı Ekip: Oğuzhan Kandur, Burcu Ürgüt

Ajans Marka Ekibi: Esra Erol Ulusoy, Itır Süzer, Elifsu Serin, Pelin Eren

Ajans Prodüktörü: Selim İpek

Stratejik Planlama: Özgün Özkalay

Prodüksiyon: Atlantik Film

Yönetmen: Umut Aral

Müzik: Yalın

Senin için
Tümünü göster
Mercedes-Benz 100. Yıl Cumhuriyet Rallisi başladı

100 klasik otomobil Cumhuriyet’in 100. yılında yollarda...

Espressolab’in yeni reklam filmi: “Bizim dünya kahvecimiz”

Yerli ve milli bir marka olarak 3. nesil kahve akımının...