artwork

“Danimarka için doğur!”

10 sene önce

0

Danimarkalı bir seyahat acentası genç nüfusun giderek azaldığı ülkede vatandaşları seyahatlere çıkmalarını teşvik etmek amacıyla bir kampanya başlattı.

Spies Rejser Travel adındaki acenta “Do it for Denmark!” isimli reklam filminde, Danimarka’da yaşlı nüfusun arttığına, onlara yardımcı olacak gençlerin kalmadığına ve hükümetin bu soruna bir çözüm bulamadığına değiniyor. Ardından seyahate çıkmanın çiftlere iyi geldiğini ve birbirlerine duydukları cinsel arzunun körüklendiğini belirtiyor.

Filmin sonunda marka, acentayı tercih ederek seyahate çıkacak ve bu seyahatleri sırasında çocuk sahibi olacak çiftlere üç yıllık çocuk bezi yardımı ve çocuklu ailelere uygun tatil fırsatları da sunuyor ve “Danimarka için yap!” sloganıyla milli duyguları harekete geçirmeyi hedefliyor.

Çiftlerin bu fırsatlardan yararlanması için acentanın internet sitesine girerek onlara önerilen romantik şehirlerden birini seçmeleri ve son regl tarihlerini yazmaları gerekiyor. Böylece acenta onlar için en doğurgan oldukları döneme denk gelen tarih aralıklarını ayarlayabiliyor. Tatilin ardından çifte hamilelik testi gönderiliyor, eğer pozitif çıkarsa bunun fotoğrafını çekerek göndermeleri isteniyor.

Spies sözcüsü Eva Lundgren, seksologların Danimarka’nın nüfus sorununun nedenlerinden birinin Danimarkalıların cinsel birlikteliğe vakit ayırmamaları yüzünden olduğunu söylüyor: “Seksologlar Danimarkalıların günlük işleriyle fazla meşgul olduğunu ve bu rutinden uzaklaşmaları gerektiğini belirtiyor. Biz de çiftleri tatile çıkmaları ve biraz romantizm yaşamaları için teşvik etmek istiyoruz.”

 

 

Senin için
Tümünü göster
Adidas’tan özel resmi Euro 2024 maç topu

Adidas, her vuruşu gerçek zamanlı olarak algılayan Resmi Euro 2024...

Domino’s’tan pizza fırınlı elektrik bisikletli servis

Domino’s, yerleşik pizza fırınlarına sahip radikal teslimat elektrikli bisikletlerini piyasaya...

Mercedes-Benz Amerika’dan elektrikli araç şarj merkezi

Mercedes-Benz Amerika’da tüm sürücülere hizmet veren ilk elektrikli araç şarj...