artwork

Daimler, Smart relansmanı için konkur açtı

12 yıl önce

0

Daimler, Smart markası için bir relansmana hazırlanıyor. Bu nedenle Avrupa genelinde bir reklam konkuru başlattı. Konkuru kazanan ajans ilk olarak Smart’ın yeni dört koltuklu modeli Smart Forfour için Avrupa genelinde bir reklam kampanyası hazırlayacak. Konkur Daimler’in Almanya’daki genel merkezinde gerçekleşecek. Şirket, reklam ajanslarıyla doğrudan iletişime geçerek davette bulundu. Şu an Smart’ın Avrupa’daki işlerini BBDO network’ü yürütüyor ve BBDO da konkura davet edilen ajanslar arasında yer alıyor.

Daimler sözcüsü, Daimler’in hem Smart Fortwo hem de yeni modelSmart Forfour için en iyi yaratıcı ajansı aradığını belirterek BBDO ile 2006 yılından bu  yana çok başarılı işler çıkardıklarını bu nedenle BBDO’nun da konkura davet edildiğini söyledi.

Smart markası geçen yıl yüzde 3,3 düşüş yaşayan satışlarını pazarlama faaliyetleriyle artırmayı planlıyor. Smart son olarak İngiltere’deki reklam ajansı Weapon7 tarafından hazırlanan bir viral kampanya başlatmıştı. Video’da iki kaykaycının aynı kaykay üzerinde ilgi çekici figürleri  sergileniyor ve son karede Smart Fortwo ve “Fun For Two” (İki kişilik eğlence) yazısı görülüyor.

Ağustos’ta da Smart, Avrupa’da bir TV kampanyası başlatmıştı. BBDO Proximity Berlin’in hazırladığı “facelift” adlı kampanya son tasarım yeniliklerini tanıtıyordu.