Site icon Campaign Türkiye

Crocs’tan Minecraft etkileşimli AR oyunu

Ayakkabı markası Crocs ve oyun platformu Minecraft, devam eden iş birliklerindeki son gelişme olarak etkileşimli, oyun içi artırılmış gerçeklik deneyimini başlattı.

Yaratıcı ajans Gravity Road‘un görev aldığı “Modunuzu seçin”, Minecraft oyuncularının ayakkabı markasından ilham alan artırılmış gerçeklik destekli iki oyunla zaman geçirmesine olanak tanıyor.

Şubat 2023’te Crocs ve Minecraft, sınırlı sayıda üretilen bir ayakkabı modeli için iş birliği içinde olacaklarını duyurmuştu. Yeni iş birlikleri sayesinde ise AR temalı iki oyunu kapsayan deneyime iki şekilde erişilebiliyor: Sınırlı üretilmiş Crocs sahipleri, mobil cihazlarını kullanarak özel ayakkabılarındaki tılsımı tarayabilir; sahip olmayanlar ise kampanyanın resmi açılış sayfasında bulunan QR kodunu tarayabilir.

“Rahatlatma modu” seçeneği olarak etiketlenen “Crocs Creator” adlı ilk oyun, oyunculara Minecraft yaratılarını “inşa etme” fırsatı sunuyor. “Crocs Crossing” ise oyuncuların oyun içi avatarlarını kullanarak lavlarla çevrili bir labirentte ilerlemelerini sağlayan daha hızlı tempolu bir oyun.
Oyuncuların avatarlarını giydirmek için kullanabilecekleri oyun içi dijital Crocs da iş birliğinin bir parçası. Bu ayakkabılar, oyunun “giyinme odası” özelliğinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Gravity Road Kurucu Ortağı Mark Boyd şunları söyledi: “Kültürel açıdan enerjik bu iki markayla, gerçeklik oyunlarını güçleriyle birleştiriyoruz.”

Minecraft Pazarlama Direktörü Katie Penza: “Crocs ile iş birliğimiz yaratıcılıktan, kendini ifade etmekten ve maceradan ilham alıyor. Amacımız, Minecraft ve Crocs topluluklarını dijital dünya ve gerçek dünya deneyimleri arasında köprü olan yeni ve kapsayıcı yöntemlerle bir araya getirmekti.” dedi.

AR deneyimi yaratıcı stüdyo Powster tarafından geliştirilip oluşturuldu ve WebAR geliştirme platformu 8th Wall tarafından desteklendi.

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK
Exit mobile version