Site icon Campaign Türkiye

CP+B, THY ile yollarını ayırıyor

Global reklam işleri için konkura gitmesi gündemde olan Türk Hava Yolları ile CP+B‘nin yolları ayrıldı.

2013’te kazandıkları konkurdan sonra, ajans bu yılın başında tekrar konkura girmeyeceği konusunda markayı bilgilendirmişti.

CP+B’nin geçtiğimiz yıl American Airlines konkurunu kazandıktan sonra, THY ile yollarını ayırmasının yeni gelişmeyle bir ilgisinin olmadığı açıklandı.

Edinilen bilgiye göre, THY’nin konkur süreci yeni yılda devam edecek ve doğrudan THY’nin küresel reklam müdürü Rafet Fatih Özgür tarafından yönetilecek.

Ajans en son şubat ayında THY için, Batman v Superman: Dawn of Justice filmi vizyona girdiği sıralarda Ben Affleck ve Jesse Eisenberg’in de yer aldığı reklamla kurgu şehirler Gotham City ve Metropolis’in tanıtımın yaptığı kampanyayla çok konuşulmuştu.

Ajansın İngiltere ve global yöneticisi Richard Pinder: “3,5 yıllık inanılmaz bir yolculuk yaptık ve gurur duyduğumuz başarılı işlere imza attık. Ele ele verip çalışmamız snucunda, THY dünya markaları arasında yer edindi. Fakat son 12 ayda, markayla ilişkimiz zorlayıcı bir hale geldi. Bir süre önce, THY yetkililerine konkura katılmayacağımızı söyledik ve bugün veda etme zamanı geldi. THY’ye başarılar diliyoruz” açıklamasını yaptı.

 

Exit mobile version