Site icon Campaign Türkiye

Creative Equals ‘returners’ isimli bir program başlatıyor

Creative Equals cinsiyet eşitsizliğini azaltmaya odaklanan ‘returners’ adlı iki haftalık bir program açıyor.

Creative Equals’ın Uluslararası Kadın Haftası’na denk gelen bu programın amacı, 24 kişiyi marka ve ajans ortaklarıyla birlikte iş hayatına geri döndürmek.

Londra ve Manchester merkezli program; reklam yazarları, sanat yönetmenleri, yapımcılar, stratejistler, veri analistleri, tasarımcılar ve konsept yaratıcılarına yönelikti. Eğitim kampına davet edilen bu kişiler, sektörlerindeki en son gelişmelerden hızla haberdar ediliyor.

Katılımcılar daha sonra, Lego ve Facebook’un da aralarında bulunduğu müşteri ortakları tarafından verilmiş gerçek brief’ler üzerinde çalışmaya davet ediliyor.

Creative Equals kurucusu Ali Hanan şöyle söyledi: “Programımız, kariyerlerine geri dönen kişilerin karşılaştığı zorlukları direkt olarak yansıtır. Yaratıcılar liderlik rollerinde öne çıktığında, ebeveynlik veya bakım gibi görevleri oluşuyor. Güncel olmayan portfolyolar da, ön yargılı bir işe alım sektörü ve dolayısıyla işe giriş safhasında büyük engeller oluşturuyor.”

Plan destekçileri arasında; Uncommon Londra, Iris ve Wieden+Kennedy gibi bağımsız ajansların yanı sıra AMV BBDO, BBH Londra, Adam & Eve, We are Social ve Grey Londra gibi network ajansları da mevcut.

Exit mobile version