Creative Data, Innovation, Cyber, Direct ve Mobile Grand Prix’leri açıklandı

7 yıl önce

0

64. Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali'nin ikinci ödül gününde Creative Data, Innovation, Cyber, Direct ve Mobile kategorilerinin kazananları açıklandı. Cyber kategorisinde Türkiye'den finale kalan 4129GREY Istanbul'a ne yazık ki ödül çıkmadı.

Creative Date kategorisi için yapılan 690 başvurudan 5'i Altın, 11'i Gümüş ve 21'i Bronz olmak üzere 38 Aslan ödüllendirildi. Grand Prix, Whirlpool için yapılan "Care Counts" işiyle DigitasLBi'nin oldu. Care Counts programında, Amerika'da temiz kıyafetleri olmadığı için okula gidemeyen binlerce çocuk olduğu bilgisinden yola çıkarak okullara çamaşır ve kurutma makinesi bağışlanıyor. Jüri Başkanı Eric Salama bu kampanya için "Markanın hikaye anlatıcılığından hikaye yapmaya dönüştüğünün örneği" yorumund bulundu.

Creative Data Grand Prix

Whirlpool / DigitasLBi

Care Counts

Cyber kategorisinde 2.893 başvurudan 19'u Altın, 33'ü Gümüş ve 55'i Bronz olmak üzere 110 Aslan ödüllendirildi. Teknolojinin fikirleri ileriye götürdüğü işlerin ödüllendirildiği bu kategoride üç Grand Prix verildi. Health & Wellness Grand Prix'sini de alan "Meet Graham" işiyle Clemenger BBDO Melbourne, "Baltic Sea Project" işiyle RBK Communication ve "Did you Mean Mailchimp?" işiyle Droga5 büyük ödülü paylaştılar. 

Cyber Grand Prix

Transport Accident Commission Victoria / Clemenger BBDO Melbourne

Meet Graham

Cyber Grand Prix

The Bank of Åland / RBK Communication 

Baltic Sea Project

Cyber Grand Prix

Mailchimp / Droga5

Did you mean Mailchimp?

Direct kategorisinde 2.719 başvurudan 13'ü Altın, 21'i Gümüş ve 41'i Bronz olmak üzere 76 Aslan ödüllendirildi. Burger King için yapılan "Google Home of the Whopper" işiyle David Miami Grand Prix'nin sahibi oldu.

Direct Grand Prix

Burger King / David Miami

Google Home of the Whopper

Innovation kategorisinde 298 başvurudan 2'si Altın, 4'ü Gümüş ve 5'i Bronz olmak üzere 12 Aslan ödüllendirildi. Grand Prix, IM Swedish Development Partner için Åkestam Holst ve Great Works tarafından hazırlanan ve silah üretimini ve kaçakçılığı durdurma amacı taşıyan "The Humanium Metal Initiative" işine gitti.

Innovation Grand Prix

IM Swedish Development Partner / Åkestam Holst, Stockholm / Great Works, Stockholm 

The Humanium Metal Initiative

Mobile kategorisinde 1.297 başvurudan 8'i Altın, 24'ü Gümüş ve 35'i Bronz olmak üzere 68 Aslan ödüllendirildi. Grand Prix,  Dentsu Y&R Tokyo tarafından Recruit Lifestyle Co. Ltd. için hazırlanan çocuk sahibi olmak isteyen erkeklerin spem kalitelerini gösteren mobil uygulama Seem'i tanıtan "The Family Way" kampanyasının oldu.

Mobile Grand Prix

Recruit Lifestyle Co., Ltd. / Dentsu Y&R 

The Family Way

 

 

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...