Craig Inglis, 12 yıl sonra John Lewis’ten ayrıldı

Craig Inglis, 12 yıl sonra John Lewis’ten ayrıldı. Inglis, 2008 yılından beri şirkette çalışıyordu. Mart ayında markanın ünlü destansı Noel reklamlarını tanıtan pazarlamacı John Lewis & Partners müşteri direktörü Craig Inglis, 12 yıldır çalıştığı perakende şirketini mart sonunda terk ediyor.

Eski Ofcom patronu Sharon White’ın önümüzdeki hafta John Lewis Partnership’te başkanlık görevini üstlenmeye hazır olması nedeniyle Inglis  ayrılışını bugün itibariyle şirkete bildirildi. Bu ayın başlarında, John Lewis & Partners’ın genel müdürü Paula Nickolds’un da ayrılacağı açıklandı.

Bir John Lewis Ortaklığı sözcüsü şunları söyledi: “Ortaklara Craig Inglis’in Mart sonunda ortaklığı terk edeceğini duyurduk. Craig, 12 yıldır müşteri müdürü olarak çalıştıktan sonra şimdi ayrılmanın doğru zaman olduğuna karar verdi. Bunun sebebi diğer fırsatları keşfetmek.

Inglis, John Lewis’e Mart 2008’de satış ve pazarlama direktörü olduğu Virgin Trains’ten marka iletişimi başkanı olarak katıldı. 2010 yılında pazarlama direktörlüğüne terfi etti, bunu 2015 yılında müşteri direktörü izledi. 2017 yılında markanın web sitesi, mağaza geliştirme ve tasarımı için ekstra sorumluluk aldı.

Perakendecideki kariyerinde belki de en önemli karar, 2009’da markanın reklamcılık hesabına o zamanki başlangıç ​​ajansı Adam & Eve’yi atamaktı. Daha sonra Adam & Eve / DDB olan mağaza, John Lewis için on yılın reklamlarını hazırladı. Aralık ayında, Kampanya John Lewis’i On Yılın Reklamvereni seçti. Inglis, Ocak 2018’den bu yana Pazarlama Derneği’nin başkanlığını yapıyor.

Inglis: “Son 12 yılda inanılmaz bir yolculuk yaşadım ve şimdi hissediyorum ortaklık dışında yeni bir şeyler denemek için doğru zaman. “

Ekim ayında John Lewis ve Waitrose’un daha önce ayrı iş faaliyetlerini bir araya getiren bir yeniden yapılanmanın açıklanmasının ardından, Inglis’in grup müşteri direktörü olarak müşteriye dönük bir genel yönetim rolü üstlenmesi beklenirken, Waitrose mevkidaşı Martin George grup pazarlama direktörü oldu. Nickolds markanın icra direktörü seçildi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.