artwork

Covid-19’un dijital tüketime etkisi

3 sene önce

0

Gemius Türkiye’nin hazırladığı IAB TR İnternet Ölçümleme Araştırması verilerine göre Mart ayında Eğitim Bilişim Ağı eba.gov.tr sitesi başta olmak üzere Eğitim kategorisi gerçek ziyaretçi sayılarında %32’lik bir artış gerçekleşti. Eğitim kategorisi toplam ziyaretçi sayısı 01-08 Mart haftasında 2,7 milyon iken, uzaktan eğitimin başladığı 23 Mart haftası 4,8 milyona ulaşmış, Mart ayının son haftasında ise 3,6 milyon olmuştur.

Eba.gov.tr Mart Ayı Trendi

Artış görülen bir diğer kategori ise oyun ve haber kategorileridir. Mart ayının ilk haftası haber kategorisi gerçek ziyaretçi sayısı 28,2 milyon iken ilk Covid vakalarının görüldüğü ve evden çalışma döneminin başladığı, okulların kapandığı hafta olan 16 Mart haftası ziyaretçi sayısı 32,5 milyona ulaşmıştır.

Oyun kategorisinde ise Mart ayında ilk hafta 1,4 milyon olan ziyaretçi sayısı yine 16 Mart haftası 2,3 milyona ulaşmıştır. Ayın ilk ve son haftalarını karşılaştırdığımızda oyun kategorisinde %23’lük bir ziyaretçi artışı gerçekleşmiştir.

Artış görülen bir başka kategori de sağlık kategorisi olmuştur ve ilk hafta 1,7 milyon olan ziyaretçi sayısı 16 Mart haftası 2,5 milyona ulaşmıştır.

Senin için
Tümünü göster
IWC ve Lewis Hamilton, Tourbillon İçin İş Birliği Yapıyor

IWC ve Lewis Hamilton, Formula 1 Yarışlarından Esinlenen Bir Tourbillon...

Snapchat AR Kurumsal bölümünü kapatıyor

Snapchat, reklamverenlere AR araçları sağlama sözü vererek AR Kurumsal bölümünü...

Uber Eats’ten spor belgesel serisine özel “tadım menüsü”

Mother tarafından oluşturulan kampanyada, Man v Food sunucusu Adam Richman...