CoverGirl yenilenen kimliğiyle geri döndü

Makyaj markası CoverGirl, Droga5 iş birliğiyle daha kapsayıcı ve müşterilerini daha fazla yansıtan bir kampanya filmi hazırladı.

Geçtiğimiz sene Procter & Gamble, CoverGirl dahil birkaç güzellik markasını Fransa’da kurulan küresel güzellik ürünleri Coty’ye sattı. CoverGirl’ün kıdemli başkan yardımcısı Ukonwa Ojo’nun söylediğine göre bu değişim, CoverGirl’ün marka statüsünü yükseltti ve P&G’de en düşük öncelikte olan bir markadan tamamen güzellik üzerine üretimi yapan bir şirkette başlıca önceliğe sahip markalardan biri haline geldi. Bunun sonucunda da, Droga5’ın sağladığı yeni reklam sloganı ve marka konumu ile CoverGirl tamamen yenilendi.

“Kadınlarla konuştukça ve makyajın hayatlarında oynadığı rolü anladıkça makyajın bir kozmetik ürününden öte olduğunu gördük” diyen Ojo, “Doğru makyajı bulduklarında kadınlar gerçekten dünyayı fethedebilecekmiş gibi  hissediyorlar” diye ekledi.

CoverGirl ve Droga5, yarattıkları bu yeni kimlikle kadınların makyaj yapmalarının nedenlerini ve bunların onlara hissettirdiklerini göstermeyi amaçlıyorlar. Aslında makyaj yapmanın ne kadar ilginç, eğlenceli ve keyifli olduğunu da göstermeyi amaçlıyorlar. Bununla da aynı zamanda, kadınların erkekler için makyaj yaptıkları yanılgısını ortadan kaldırmayı amaçlıyorlar.

Bu doğrultuda hazırladıkları 90 saniyelik “Made in the Mirror” adındaki reklam filminde CoverGirl’ün yeni reklam sloganını kullanıyorlar: #IAmWhatIMakeUp. Marka temsilcileri ve reklam filminde karşımıza çıkan isimler arasında HBO’nun Insecure dizisinin yaratıcısı Issa Rae; aşçı, yazar ve Tv yıldızı Ayesha Curry; 69 yaşındaki model ve diyetisyen Maye Musk; motosiklet yarışçısı Shelina Moreda; şarkıcı Katy Perry ve kişisel antrenör Massy Arias yer alıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.