Site icon Campaign Türkiye

Coşkun Aral’dan yeni yıla yeni kanal

Türkiye’nin ilk yerli belgesel kanalı İZ TV’yi kuran ekip, yayıncılıkta yeni bir yaşam alanı yaratıyor. habitat kanalı, 11 Ocak 2021’de Türk Telekom’un dijital televizyon platformu Tivibu’da 2’nci ve 100’üncü kanalların yanı sıra şifresiz olarak da uyduda yayına başlıyor.

İzleyiciye saygılı, kaliteli, özgün yerli yapımların ekranlarda yeterince yer bulamayışı, Türkiye’nin ilk yerli belgesel kanalını kuran ekibi harekete geçirdi. Türk televizyonlarında pek çok ilki gerçekleştiren deneyimli ekip, yüzde yüz yerli yapımlar ve uluslararası kalitedeki yepyeni içeriklerle, televizyon yayıncılığına farklı bir soluk getirecek. Nitelikli içerik arayışındaki televizyon izleyicileri, hayata dair tüm tatları, habitat’ın özgün yapımlarında bulacak.

Türk Telekom’un dijital televizyon platformu Tivibu’nun gücünü arkasına alan habitat, Tivibu’da 2’nci ve 100’üncü kanallarla, IPTV, uydu, web, mobil TV ve smart TV platformlarında izleyiciyle buluşacak. Uydudan şifresiz olarak da erişilebilecek olan habitat, merak eden herkesi yaşam alanına bekliyor.

Klasik müzik, caz ve sahne sanatlarından festivallerin özel içeriklerine, ekibin uzmanlık alanı olan belgesellerden sohbet ve lifestyle programlarına uzanan yayınlarla habitat, Türk televizyonculuğunda önemli bir işlev üstlenecek. Yalın dili ve görsel gücüyle herkese kucak açan habitat, televizyon izleyicisinin yeni yaşam alanı olmaya aday.

habitat TV’nin Genel Yayın Yönetmeni Coşkun Aral, “Türkiye’nin ilk yerli belgesel kanalını biz kurmuştuk; içeriklerini biz yarattık. Dünya çapında ödül aldık. Sorumlu ve özgün yayınlar yapmaya devam edebilmek için yeni ve bağımsız bir kanal kurmamız gerekiyordu. İzleyicimizin de beklentisi bu yöndeydi. habitat bu ihtiyaçtan doğdu. Yıllardır bizi takip eden izleyicilerimize, her alanda farklı içeriklere sahip ulusal kanalımız habitat ile yepyeni bir yaşam alanı açıyoruz. habitat genç Türkiye’yi, kimliğini koruyarak evrenselleşme yolundaki yeni kuşakları, dünyayla ve kainatla tanıştıracak, merak içgüdümüzü sorgulamayla buluşturacak. Gezegenimizde yaşama dair keşfedecek ne varsa habitat ekranlarında olacak.” şeklinde açıklama yaptı.

Türk Telekom’un TV/OTT İçerik ve Platform Yönetimi Direktörü Ziyad Varol ise şunları söyledi: “habitat TV ile yaptığımız iş birliği ile kaliteli ve özgün yapımları ücretli platformlar arasında sadece Tivibu müşterilerine sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Tivibu, habitat TV’nin yüzde yüz yerli yapımlarını ve ‘bizi’ anlatan içeriklerini ekranlara getiren ilk ve tek platform olacak. Tivibu izleyicileri belgeselden sahne sanatlarına, klasik müzikten sohbet programlarına uzanan zengin yerli içerik yelpazesini durdur-izle, geri al–izle, seç-izle gibi teknolojik özellikleri kullanarak izleme imkânına sahip olacak. Ayrıca, bazı yapımlar habitat TV’de yayınlanmadan önce ilk kez Tivibu Seç-İzle servisinde izleyici ile buluşacak. Program tekrarlarına da 60 gün süreyle yalnızca Tivibu’dan ulaşılabilecek. Müşterilerimize ilkler sunmaya ve Tivibu içerik çeşitliliğini zenginleştirerek daha keyifli bir TV deneyimi yaşatmaya devam edeceğiz.”

habitat TV, Türkiye’nin en yenilikçi dijital televizyon platformu Tivibu’da 2’nci ve 100’üncü kanallarda test yayınına başladı. 11 Ocak 2021 itibarıyla da gerçek yayın akışına geçecek.

Türkiye’nin ilk yerli belgesel kanalını kuran ekipten Ahmet Sargın, Coşkun Aral ve Murat Toy, uzun yıllar Ara Güler’le çalışmış olan Fatih Aslan’la iş birliği yaparak yeni bir kanal kurdu. Özgün içerikleriyle Türk televizyonculuğunda yeni bir sayfa açan habitat, tamamı yerli yapımlarla 11 Ocak’ta yayına başlıyor. habitat, 13 yıllık belgeselcilik deneyimini aktüel yayınlarla birleştirecek ve genel yayın temasıyla televizyon ve dijital medyada yerini alacak.

Exit mobile version