artwork

Coronavirüs sosyal medya kullanımında büyük sıçramalara yol açtı

3 sene önce

0

COVID-19 salgını, yapılan bir araştırmaya göre, zaten bağımlı olduğumuz tüm platformlarda daha fazla zaman harcamamızı sağlıyor.

Koronavirüs herkesi bir şekilde izole etti. Sosyalleşmeyi bir kenara koyarak kendi içimize çekilmemize neden oldu. 

Salgın ortaya çıktığından beri 7,5 milyondan fazla Instagram yayını ve 2,152 TikTok etkileşimi dahil olmak üzere kendi kampanyalarının 260 tanesini analiz eden influencer ajansı, son iki hafta boyunca Instagram yayınlarında günlük beğenilerde yüzde 76’lık bir artış olduğunu ortaya koydu.

Araştırmalar, 2019’un ikinci çeyreğinden 2020 yılının ilk çeyreğine kadar Instagram etkileşimlerinde yüzde 22’lik bir artış olduğunu ve Şubat’tan Mart ayına kadar TikTok’ta ortalama% 27’lik bir sıçrama olduğunu gösteriyor.

Dünya çapında coronavirüsün hızla yayılması ve artan çevrimiçi katılımı gösteren veriler göz önüne alındığında, ajans #ObviouslyGood adında yeni bir girişimi başlatıyor.

Ajansın Kurucu ve CEO’su Mae Karwowski şunları söyledi: “Toplum her zamankinden daha hassas ve böylesine önemli bir gündemde sosyal medya, bağlantılarımızı kurmak ve sürdürmek için güçlü bir araç. Bu zamanlarda sosyal medyadaki yanlış bilgilendirme ile mücadeleye yardımcı olmak bizim için gerçekten önemli. Influencer’larımıza, kitleleriyle olumlu etkileşimde bulunmaları ve aynı zamanda sorumluluk sahibi olmalarını sağlamak için yeni araçlar sunmak istedik.

 #ObviouslyGood hashtagi önümüzdeki birkaç hafta içinde ajansın 60.000+ etkileyici ağına yayılacak ve insanları hastalık hakkında bilinçlendirerek genişleyecek.

Senin için
Tümünü göster
GroupM Türkiye etkinliği 21 Mart’ta gerçekleşecek

GroupM Türkiye Akıllı Çözümler Platformu: Belirsizlik Döneminde Değişen Tüketici Beklentileri...

‘BlackBerry’ filminden ilk fragman geldi

Ünlü akıllı telefonun yükselişi ve düşüşü hakkındaki biyografi filmi olan...

Campaign Female Frontier Awards 2023 kazananları açıklandı

Yıllık Campaign Female Frontier Ödülleri’nin İngiltere’deki kazananları açıklandı...