artwork

Coronavirüs korkuları arasında Facebook ve Vevo

3 sene önce

0

Sosyal medya devi Facebook ve müzik yayın şirketi Vevo bu yıl düzenlenecek olan South by Southwest etkinliğine dünyaya yayılan Corona virüsü sebebiyle katılmayacağını duyurdu. Etkinlik organizatörleri ise etkinliğin gerçekleşeceğini belirtiyor.

Facebook’un sözcüsü: “Corona virüsüyle ilgili endişelerimiz nedeniyle şirketimiz ve çalışanlarımız etkinlikte yer almayacaktır.” açıklamasında bulundu.
En yüksek profile sahip müzik eğlence şirketi Vevo’nun Ad Age’e yaptığı açıklamada, festivalden ayrıldığını duyurdu. “Corona virüs hakkında bilinen ve bilinmeyenleri dikkatlice değerlendirdikten sonra, SXSW etkinliğine katılımımızı iptal etmeye karar verdik. Destek ve anlayışları için ortaklarımıza teşekkür ederiz. Sizi gelecek yıl görmeyi umuyoruz.”
Resmi olarak COVID-19 olarak bilinen Coronavirus, Çin’de meydana gelen bir salgının ardından Ocak ayından bu yana iş ve seyahatleri aksatıyor.
Austin ve SXSW yetkilileri haftalardır sağlık uyarılarını takip ediyor. SXSW yetkilileri “Şu anda, eyaletteki hiçbir sağlık departmanı, şu anki yayılma riski düşük olduğundan herhangi  bir toplantının iptalini talep etmemiştir.” açıklamasını yaptı.
Etkinliğe katılmayı planlayan şirketler, sağlık ve güvenlik planları hakkında güncellemeleri duyuran SXSW organizatörleriyle düzenli olarak temas halinde.

Austin yetkilileri ise change.org‘da festivalin iptali için toplanan 25.000 imza sebebiyle SXSW’ye ev sahipliği yapmayı yeniden değerlendirme konusunda baskı altında.

Adobe Pazartesi günü, bu ay Las Vegas’da düzenlenen yıllık developer etkinliğini de iptal etti.

Senin için
Tümünü göster
Kraft Heinz cezbedici tatları yelpazesine katıyor

Kraft Heinz, Gigi Hadid’den ilham alan makarna votka sosu için...

Digitas, kız öğrencileri teknoloji alanına çekmek istiyor

Digitas UK kadınların teknoloji sektöründeki yerini, etkinliğini artırmayı hedefliyor...

DOOH, sosyal medyayı güçlendiriyor

Nörobilim çalışması, DOOH’un sosyal medyada ‘önemli değerleri ortaya çıkardığını’ gösteriyor...