artwork

Corona’dan sürdürülebilir pop-up sahil barı

3 yıl önce

0

Bira markası Corona; İngiltere’nin güneybatısında bulunan Cornwall’da metal, plastik veya beton içermeyen, sürdürülebilir bir pop-up sahil barı inşa etti.
İnşaate, İngiltere’nin bu yaz açık hava kutlamalarına olan tutkusunu ortaya çıkaran araştırmalardan sonra karar verildi ve yapımında kullanılan malzemeler, bu tür birlikteliklerin doğaya verdiği zararla ilgili endişeler göz önünde bulundurularak seçildi.

“%100 doğal bar”da, Corona’nın Wieden & Kennedy Portland tarafından hazırlanan ve %100 doğal içeriklerini öne çıkaran en yeni reklam kampanyası “From the natural world”den esinlenildi.

Eko-mimar Molly Windels-Lyte ve In-Build tarafından yaratılan bar, St Ives, Cornwall’daki Porthminster sahilinde kum, kil, ahşap ve bambu kullanılarak inşa edildi.

Sürdürülebilir kontrplaktan yapılmış bar alanı, doğal yaşama iz bırakmayacak şekilde tasarlanmış ahşap çivilerle bir arada tutuluyor. Barın orada kalma süresinin sonuna gelindiğine, yapımında kullanılan tüm öğeleri alınacak ve doğaya iade edilecek, yeniden kullanılacak veya geri dönüştürülecek.

Sketch Events’in projesini teslim ettiği tam fonksiyonlu bu barda, hazır soğuk bira kaynağı ve sosyal mesafeli oturma grupları bulunuyor.

Corona Avrupa Bölgesi Pazarlama Direktörü Jessica McGeorge şunları söyledi: “%100 doğal içerikten yapılan bir biranın tadı, en iyi açık havada, doğada ve arkadaşlarla çıkar. Ancak doğal yaşamı koruma konusunda dikkatli olmalıyız.

Çevreye aykırı değil, onunla birlikte çalışarak hem arkadaşlarımızla hem de dışarıdaki insanlarla tekrar temasa geçmenin bir yolunu göstermek istiyoruz. Doğal yaşam, Corona’nın içerdiği her şeyin kaynağıdır, bu yüzden biz de iz bırakmadan tadını çıkardığımızdan emin olmak istiyorum.”

Bu deneyimin yanı sıra Corona, net sıfır plastik ayak izi elde eden ilk küresel içecek markası olduğunu da duyurdu.