artwork

Corona tarihine kısa bir yolculuk

5 sene önce

0

 Corona, oyuncu ve yönetmen Gael García Bernal’ın kamera karşısına geçtiği stop-motion reklam filmiyle tarihini gözler önüne seriyor.

Meksikalı bira markası Corona, Altın Küre ödüllü Gael Garcia Bernal’ın anlatımıyla hazırlanan destansı bir stop-motion animasyon filmi ile tarihini kutluyor. Observatory tarafından yaratılan reklam filmi, Meksika Devrimi’nden kısa bir süre sonra, 1925’te kuruluşundan bu yana, Corona’nın Meksikalılar’la olan köklü ilişkisini anlatıyor. Reklam filmi Meksika sinemasının altın çağını anlatıyor, ülkenin yaşadığı ekonomik krizi ve şu anki Meksikalılar’ın engelleri fırsata çevirmeyi, fiziksel ve zihinsel engelleri aşmayı nasıl öğrendiklerini gösteriyor.

İlhamını ünlü Meksikalı sürrealist sanatçı Pedro Friedeberg’in hayali evreninden alan reklam filmi, el yapımı setler ve figürlerden oluşuyor. Müzik ise Bridget Samuels tarafından yazıldı ve Londra’da elliden fazla müzisyen tarafından yorumlandı. Observatory’nin yaratıcı baş sorumlusu Todd Hunter, “Corona’nın hikayesi Meksika halkının ruhunu yansıtan bir hikaye. Meksika’nın tarihinden ve sanatından esinlenerek stop-motion animasyon filmini hayata geçirdik.”  dedi.

Marka direktörü Clarissa Pantoja ise, bira markasının etiketine vurgu yaparak: “‘La Mas Fina’ kalite ve işçilik demektir. Kampanyamızda yaptığımız her şey biramızla aynı işçiliği yansıtmak zorundaydı.”  ifadesinde bulundu.

Künye 

Reklamveren: Corona

Reklam ajansı: Observatory

Prodüksiyon şirketi: Nexus Studios

Yönetmen: Nicolas Ménard

Post Prodüksiyon: Freefolk

Müzik: Bridget Samuels

 

Senin için
Tümünü göster
Adidas’tan özel resmi Euro 2024 maç topu

Adidas, her vuruşu gerçek zamanlı olarak algılayan Resmi Euro 2024...

Domino’s’tan pizza fırınlı elektrik bisikletli servis

Domino’s, yerleşik pizza fırınlarına sahip radikal teslimat elektrikli bisikletlerini piyasaya...

Mercedes-Benz Amerika’dan elektrikli araç şarj merkezi

Mercedes-Benz Amerika’da tüm sürücülere hizmet veren ilk elektrikli araç şarj...