artwork

Converse, Melbourne sokaklarına rahat bir nefes aldırıyor

3 yıl önce

0

Converse‘in All Star üyesi ve Gumbaynggirr sanatçısı / aktivisti Aretha Brown ile yaptığı iş birliği kapsamında yaptıkları duvar resmi ile yalnızca havayı temizlemekle kalmayıp aynı zamanda yöreye özgü kentsel kimliği ve topluluk içindeki yaşlıların önemi ile ilgili bir sohbet başlatıyor.

Converse Fitzroy mağazasında bulunan duvar resminde, hava kirletici maddeleri emen hava temizleyici boya kullanılıyor. Bu global kampanya ile Converse, sürdürülebilir duvar resimlerini Singapur’dan São Paulo’ya kadar faaliyete geçirdi ve bu da 8.033 ağacın kurtarılmasına tekabül ediyor.

Sanatının yanı sıra aktivist kimliğiyle de tanınan Brown, 2017’de Ulusal Yerli Gençlik Parlamentosu’nun başbakanı seçildi. Yaratıcılığını Yerli ve İlk Milletler Topluluğu’nun karşılaştığı sorunlara dikkat çekmek için bir araç olarak kullanıyor.

Bu ‘Converse City Forest Mural’ının tasarımı birden fazla temaya dayanıyor. Aborijin kadınların ‘evin direği’  oluşunu kutluyor ve yaşlıların toplum içindeki bütünleyici rolüne dikkat çekerken, kalabalık genç nüfusun rolünü ve yerli kültürünün modern yaşamda nasıl var olduğunu da ortaya koyuyor.

Künye
Reklamveren: Converse
Ajans: Amplify

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...