Site icon Campaign Türkiye

Connection Crew ekip oluşturmada farklı bir yol izliyor

Sosyal girişim Connection Crew CIC, asgari ücrete dayalı bir işe alım kampanyası başlattı.

TBWA\London tarafından oluşturulan “You’ve been headhunted” kampanyası, gizemli kartvizitleri ve QR kodlarını kullanarak düşük gelirli çalışanları hedefliyor ve bu da daha iyi koşullarda iş sahibi olabilmenin, yüksek eğitim gerektiren büyük işlere özel olmadığını göstermeyi amaçlıyor.

Ekibi büyütme hedefiyle, mevcut Connection Crew üyeleri; bar personeli, taksi şoförlerini, güvenlik görevlilerini, fast food zinciri için çalışanları ve baristaları bulmak için gönderilir. Seçilen çalışanlara daha sonra QR kodu bulunduran bir “You’ve been headhunted” kartviziti verilir.

İnsanlar kodu kullanarak, “Aradığımız kişiye hiç benzemiyorsunuz” gibi bir dizi olumsuz mesajla birlikte “Başvurma” düğmesine yönlendirilir. Tıklamaya devam edenler, sonunda “Israrcısın – Bunu beğendim” yazan bir sayfaya gelir ve burada Connection Crew ile iş başvurusu yapmaya davet edilirler.

Kartlar, Connection Crew’un altı ekibini yansıtmak için altı farklı tasarımla çıkarıldı.

Kampanyada ayrıca QR kodunu içeren “You’ve not been headhunted” yazan bir dizi açıkhava afiş de yer alıyor.

Jex şunları söyledi: “Bir kart verilme hissinin gerçek bir iltifat algısı yaratmasını, aynı zamanda gizemli, heyecan verici ve esrarengiz olmasını istiyoruz. Squid Game’i düşünün, ancak çok daha olumlu bir sonuç var.”

Connection Crew; festivaller, etkinlikler, konserler, sergiler ve inşaat için ekip oluşturma konusunda yaratıcı işler sağlayan, Londra’da asgari ücrete dayalı bir işverendir. 200 kişilik ekibinin beşte biri (%20) evsizlik yaşadı veya evsizlik riskiyle karşı karşıya kalmıştı.

Connection Crew Girişim Başkanı Camilla Marcus-Dew: “Pratik, uygulamaya dayalı işler yapma konusunda tutkulu insanlar arıyoruz ancak bu genellikle “düşük becerili” olmakla karıştırılır.

“Ekip son derece azimli, uyumlu ve her gün anında çözümler buluyor. TBWA\London, insanlara ulaşmak için bize mükemmel, ezber bozan bir yol gösterdi.”

Künye
Yaratıcı Yönetmen: Andy Jex
Yaratıcılar: Dan Kenny ve Duncan Brooks
Medya planlama ve satın alma: Talon Outdoor

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version