artwork

Colgate “Dünya Gülümseme Günü’nde” gülümsetiyor

6 ay önce

0

Colgate, inci beyazı hakkında hissettiklerinize rağmen, dünyanın sizinle birlikte gülümseyebilmesi için gülümsemenizi istiyor. Ağız bakımı markası, 6 Ekim‘e denk gelen Dünya Gülümseme Günü‘nde, dünya çapında milyonlarca insanı etkileyen ve “gülümseme utancı” olarak adlandırılan, kaşlarını çattıran bir olguya karşı, insanları gözlerinin içinin güldüğü poster yüzlerine dönüştürerek karşı çıktı.

Bu neşe ifadesinin ne kadar çeşitli olabileceğini kutlamak amacıyla şirket, toplumun kusurlu olarak nitelendirdiği gülümsemeler de dahil olmak üzere tüm gülümsemelerin, logosunun bir parçası olacak kadar güzel olduğunu kanıtladı.

Reklam ajansı TeamWPP@CP tarafından hazırlanan #FreeYourSmile kampanyasında Asya‘nın bazı bölgelerinde markanın üzerinde diş telleri, boşluklar ve asimetrik şekiller bulunan gerçek dişler görüldü.

Girişim, Colgate tarafından Asya-Pasifik bölgesinde gerçekleştirilen ve aralarında Avustralya, Singapur, Malezya, Hong Kong, Tayvan, Filipinler, Tayland ve Hindistan‘ın da bulunduğu ülkelerden ankete katılan katılımcıların %94’ünün özgürce gülebilme isteğini dile getirdiğini ortaya koyan yeni bir Gülümseme Araştırmasını takip ediyor. Gülümsemenin sağlığa faydalı ve olumlu sosyal ilişkiler kurmak için gerekli olduğunun görülmesiyle şirket güvensizlikleri ortadan kaldırmaya çalışıyor.

Kampanyanın bir parçası olarak Colgate, insanların Colgate gülümsemelerini kişiselleştirip sosyal medyada paylaşabilecekleri bir Smile Generator yapay zeka aracını da tanıttı.

https://sg.linkedin.com/in/umtiago?trk=public_post_embed_embed-actor

Her gülümsemenin kendine özgü ve güzel olduğunu ve gülümsemelerimizi her türlü utanç veya yargılamadan kurtarmanın zamanının geldiğini hatırlatıyor.

Kaynak: DesignTAXI

https://designtaxi.com/news/425289/Colgate-Rinses-Away-Smile-Insecurities-By-Editing-Your-Teeth-Into-Its-Logo/

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...