Site icon Campaign Türkiye

Coke Zero Sugar kapışılıyor

Basketbolcu Magic Johnson ve Tamika Catchings, Coke Zero Sugar’ın NCAA March Madness kampanyasında Lil Dicky ve Travis Bennett’in arasındaki çekişmeye son veriyor.

30 saniyelik iki reklamdan oluşan çalışma, Coke Zero Sugar’ın basitleştirilmiş ambalaj tasarımı ve yeni formülüyle “şu ana kadarki en iyi kola” nın ne kadar kışkırtıcı olduğunu vurguluyor.

‘Bodega’ da, komedi ikilisi Dave Burd (Lil Dicky) ve Travis ‘Taco’ Bennett bir Coke Zero Sugar için savaşıyor ve tüm zamanların en iyi oyun kurucusu Earvin ‘Magic’ Johnson tek bir hamlede kolayı alarak aralarındaki oyunu bitiriyor. Benzer bir senaryo, ‘Diner’ filminde de kullanılıyor.

Çalışma, Coke Zero Sugar’ın “kapmaya” değer olduğu fikrine dayanıyor. Şubat ayı başlarında marka, içecek için altı influencer’la anlaştı ve “taste takers” adlı karakterleri içeren mobil oyunlar yarattı.

UNC ve Duke arasındaki NCAA sezon finali sırasında 4 Mart’ta TV reklamlarının ulusal olarak prömiyeri gerçekleşecek ve turnuva boyunca yayınlanmaya devam edecek.

TV reklamlarına ek olarak Coke’un NCAA March Madness kampanyası; Houston ve Dallas’taki açıkhava reklamları, numuneleri, hatıra kutularını, deneyimsel aktivasyonları ve ABD’deki üniversite ve kolejlerde kampüs içi etkinlikleri kapsıyor.

Künye
Ajans: Cartwright
Prodüksiyon: Smuggler
Editoryal: Cartel

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: The Drum

Exit mobile version