Coke Studio global sahneye taşınıyor

Coca-Cola küresel müzik platformunu başlatmak için Queen’in ‘A Kind of Magic’ini yeniden tasarlıyor. Platform, İngiliz Şarkıcı & Söz yazarı Griff de dahil olmak üzere gelişmekte olan müzikal yetenekleri bir araya getiriyor.

Coca-Cola, 2008 yılında Pakistan’da başlatılan bir müzik platformu olan Coke Studio’yu globalleştiriyor. Coke Global Yaratıcı Strateji Başkanı Pratik Thakar, Campaign’e şunları söyledi: “Coke Studio’nun başarılı olduğu dört harika alan var. Artık Coke Studio’yu küresel bir düzeye taşımanın vakti geldi.

Pakistan’da sahip olduğumuz platformla hep ‘doğru zaman ne?’ diye düşünüyorduk. Coke’un müzik ve müzik ortaklıklarında inanılmaz bir geçmişi var. Müzik, dünya çapında birleştirici bir güç. Markalar ve platformlar arasında inanılmaz bir sinerjimiz vardı ve bunu büyütmek için doğru zamandı.”

Global Coke Studio programı, dijital bir ilktir. Ortaya çıkan yeteneklere ortak olmak, müzikal anlar yaratmak ve yeni izleyicilere sunmak için fırsattır.

Platformu hayata geçirmek için Coca-Cola, ikonik Queen parçası A Kind of Magic‘i yeniden yorumlayan yedi sanatçının yer aldığı küresel bir film yayınladı.

BETC London tarafından yaratılan “The conductor” başlıklı reklam filmindeki sanatçılar arasında Amerikan R&B Yıldızı Ari Lennox; İngiliz Şarkıcı & Söz Yazarı Griff; Türk Elektropop Yapımcısı Ekin Beril; Latin Pop Sanatçısı Mariah Angeliq; Nijeryalı Şarkıcı & Söz Yazarı ve Yapımcı Tems; Kanadalı-Hintli Rapçi ve Yapımcı Tesher; son olarak ise K-Pop grubu TRI.BE yer alıyor.

Pierre Dupaquier’in Iconoclast aracılığıyla yönettiği iki dakikalık filmde, her sanatçı müziğe kendi benzersiz tarzını katabiliyor.

Coca-Cola’nın, küresel varlığından yararlanarak yerelde başarılı olan sanatçıları destekleyebilmesi, onlara yeni izleyiciler kazandırması açısından önemliydi.

The Coca-Cola Company Global Müzik ve Kültür Pazarlama Başkanı Joshua Burke şunları söyledi: “Sanatçıların hepsi kariyerlerinde çok önemli bir aşamada, burada yeni sanatçılar değiller ancak henüz global süperstar da değiller.

Onlara çığır açan sanatçılar diyoruz; son derece yerel olmaktan küresel olmaya geçiş noktasındalar. Coke Studio’yu yalnızca bu sanatçıları bir araya getirmek ve toplulukları birbirine bağlamak için değil, aynı zamanda onlara müziklerinin ülkeler boyunca sınır tanımadan yayılmasına yardımcı olacak küresel bir sahne sağlamak için kullanabileceğimizi düşündük. Bunun için çok heyecanlıyız.”

Filme ek olarak her sanatçı, özel parçalar ve kamera arkası görüntüleriyle birlikte Coke Studio YouTube Hub’da erişilebilir olacak olan A Kind of Magic’in kendi versiyonunu kaydetti.

İçeriğe ayrıca Coca-Cola paketlemesinde, paket içi etkinleştirme yoluyla da (“İç. Tara. Keyfini Çıkar”) ulaşılabiliyor.

Coke Studio ayrıca birden fazla canlı etkinliğe ve pop-up konsere ev sahipliği yapmayı planlıyor.

Coke Studio’nun lansmanı ve “The conductor” reklamı, Universal Music Group ile ortaklaşa gerçekleştirildi.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan

Kaynak: Campaign UK

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.