Çocuklar zorbalığa karşı Capri Sun masası tasarladı

Okulda karşılaşılan zorbalık nedeniyle Amerika’da her gün 160.000 çocuğun derslerini aksattığı ortaya çıktı. Birlikte daha güçlü olacaklarına inanan çocuklar, zorbalığa karşı Capri Sun masası tasarladı.

Herkesin birbirine yakın oturabileceği ve kimsenin reddedilmeyeceği “birliktelik masası” kıvrımlı bir şekilde tasarlandı. Bu sayede çocuklar birbirlerine sırtlarını dönmüş olsalar bile yakın mesafede oturabiliyorlar.

Ulusal Zorbalık Karşıtlığı Ayı için başlatılan kampanyanın içgörüsü, okulda zorbalığın özellikle kafeteryada karşılaşılan bir problem olmasına dayanıyor. Kampanya videosunda çocuklar “Bir tarafta havalı çocuklar masası var ve gruptan olmayanlar bu masaya oturtulmuyor, bazılarının oturacak bir masası bile yok” yorumunu yapıyorlar.

Huge ve Leo Burnett iş birliğiyle hayata geçirilen kampanyada Capri Sun masası, okul kafeteryasında dışlanan tüm çocukları bir noktada toplanmaya ve birbirlerine destek olmaya davet ediyor. Masa Washington’da yer alan National Mall alışveriş merkezine de yerleştirilecek ve kampanya #SitTogether / #BirlikteOturalım etiketiyle sosyal medyada yer alacak. Ayrıca Capri Sun, okuldan uzak kalan her çocuğa 1 dolar düşecek şekilde kampanyaya 160.000 dolar bağış yapacağını da açıkladı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.