artwork

Coca-Cola’nın Super Bowl reklamını izleyiciler yönlendiriyor

11 yıl önce

0

Coca-Cola, Super Bowl kampanyası kapsamında bu yıl 60 saniyelik “Mirage” yani  serap adını verdiği bir video yayınladı. Bu videoda üç takım çölde dev bir Coca-Cola şişesini ele geçirmeye çalışıyor. Bu takımlar sosyal medya üzerinden izleyicilerin yardımını bekliyor.

Tüketiciler CokeChase.com sitesi üzerinden istedikleri takıma oy verip yarışı kovboylar mı, showgirl’ler mi yoksa badlander’lar mı kazanacak karar verecekler. Ayrıca tüketiciler destekledikleri takıma oy verdikten sonra diğer takımları sabotaj videoları ile yarışın gerisinde bırakabiliyorlar. Örneğin kovboyları trafik ışığında durdurup showgirl’leri fotoğraf çektirmek bahanesiyle yavaşlatabiliyorlar.

On beş sabotaj videosundan birinde Dominos kuryesi beliriyor. Böylelikle Coca-Cola ilk defa Super Bowl için hazırladığı yaratıcı bir içerikte başka bir markaya yer vermiş oldu.

Mirage, finalin ilk çeyreğinde ekrana gelecek ve maç boyunca tüketiciler  yarışı kimin kazanacağını belirleyebilecek. Maçın hemen bitiminde 30 saniyelik bir reklamda yarışın kazananı görünecek.

Reklam Wieden + Kennedy tarafından hazırlandı.

 

 

Senin için
Tümünü göster
Campaign Global Agency of the Year Türkiye’den kısa listeye kalanlar

Aralarında TBWA/İstanbul’un da olduğu ajansların ve kişilerin listesi açıklandı...