Coca Cola’dan markalaşmaya 400 milyon dolar

Coca-Cola, dört yıllık bir dönemde marka yapılandırmasına işletme maliyet tasarrufundan 400 milyon dolar aktarılacağını açıkladı. İçecek devi, bu girişime “Verimlilik ve Yeniden Yatırım” adını verdi. Bu plan Coca Cola’nın “kaynakları pazarlama ve inovasyon kullanarak karlı büyümeye yönlendirme”  temasını içeren verimlilik yaklaşımının devamı niteliği taşıyor.

Coca Cola: “Etkin ve verimli bir iş sistemi tasarlamak için 2020 vizyonumuzun temel taşını verimlilik oluşturuyor” dedi. Coca Cola, 7 Şubat’ta,  2011 yılı net işletme gelirinin geçen yıla göre %33’lük büyümeyle 46.5 milyar dolar, net gelirin ise 8.6 milyar dolar olduğunu açıkladı.

Coca Cola  Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Muhtar Kent yaptığı açıklamada şöyle konuştu: ” Coca Cola, 2020 vizyonu sayesinde daha güçlü marka yapısı, net stratejileri ve hedefleriyle yükselişine devam edecek. Biz bir kez daha 5 operasyon bölgemizin her birinde yıl veya çeyrek yılda doğrultusunda uzun vadeli hedeflediğimiz üç aylık hacim ve gelir artışını elde ettik. Daha da önemlisi, global anlamdaki hacmimizi ve hisselerimizin değerini arttırmaya 2011 yılında da devam ettik.”

Geçen aylarda Coca Cola’nın 2012 Olimpiyat Oyunları portfolyo direktörü James Eadie ile yapılan görüşmede, Coca Cola’nın satacağı içeceklerin %75’inin su, meyve suyu gibi düşük kalorili ya da kalorisiz ürünler olacağını tahmin ettiklerini söylemişti.

Kaynak: Brand Republic

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.