Site icon Campaign Türkiye

Coca-Cola’nın görsel unsurları sanatçıların yaratıcılığına açık

Coca-Cola, AI teknolojisini kullanarak insanların, markanın bazı ünlü görsellerine kendi yaratıcılıklarını katmalarına olanak tanıyan bir platform yarattı.”Create real magic”, insanların Coca-Cola’nın şişesi ve logosunun yanı sıra Noel Baba ve kutup ayıları gibi karakterler için de kendi sanat eserlerini oluşturmalarına yardımcı olmak adına DALL-E ve GPT gibi yapay zeka araçlarını kapsıyor.31 Mart’a kadar sürecek yarışma; 17 katılımcı ülkedeki içerik üreticilerini, sanat eserlerini göndermeye davet ediyor ve onlara Coca-Cola’nın New York – Times Meydanı’ndaki ve Londra – Piccadilly Circus’taki reklam panolarında yer alma şansı tanıyor.

Bu içerik üreticilerinin otuzu, Coca-Cola’nın Atlanta’daki genel merkezinde üç günlük bir yaratıcı atölye çalışması olan Real Magic Creative Academy’ye katılmak üzere seçilecek.

The Coca-Cola Company Küresel Pazarlama Müdürü Manolo Arroyo: “Şirketimiz, işimizin her alanında dijitalin gücünü benimsiyor ve ‘Create real magic’ daha da fazla insanı bize katılmaya davet etmenin bir yolu” dedi.

“Coca-Cola hayranlarını bu yenilikçi yeni platformu kullanarak kendi tamamen benzersiz yapay zeka tabanlı sanat eserlerini ortaya çıkarmaya davet ediyoruz.”

Kampanyanın bir parçası olarak Coca-Cola ayrıca dört küresel AI sanatçısıyla iş birliği yaptı: Emma Sofija (ABD), Chris Branch ve Paul Parsons (Avrupa) ve Ean Hwa Huag (Asya).

Sanatçılar, OpenAI teknolojisi ve Coca-Cola varlıklarıyla birlikte Coca-Cola görüntülerini kullanarak özel sanat eserleri yarattı.

Arroyo şunları ekledi: “Bu kampanya, Coca-Cola’nın sanatçıları ve hayranlarıyla birlikte yaratma fırsatı. Ayrıca, yapay zekanın pazarlamadaki potansiyel etkisine erişme ve tüketicilerin hayal bile edemeyecekleri yollarla ilgi çekme konusunda sadece bir başlangıç.”

“Create real magic”, Coca-Cola’nın 2021’de piyasaya sürülen “Real magic” platformunu takiben geliştirildi. Platform, Coca-Cola’nın ambalajından ilham alan ve Wieden & Kennedy London, KnownUnknown ve Kenyon Weston tarafından tasarlanan yenilenmiş bir “Hug” logosunu içeriyordu.

Lansman kapsamında Coca-Cola, oyun dünyasından ilham aldığı “One Coke away from each other” adlı iki dakikalık bir film yayınladı.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version