artwork

Coca-Cola’nın görsel unsurları sanatçıların yaratıcılığına açık

11 ay önce

0

Coca-Cola AI tabanlı platform aracılığıyla içerik üreticilerini sanat eseri oluşturmaya davet ediyor

Coca-Cola, AI teknolojisini kullanarak insanların, markanın bazı ünlü görsellerine kendi yaratıcılıklarını katmalarına olanak tanıyan bir platform yarattı.”Create real magic”, insanların Coca-Cola’nın şişesi ve logosunun yanı sıra Noel Baba ve kutup ayıları gibi karakterler için de kendi sanat eserlerini oluşturmalarına yardımcı olmak adına DALL-E ve GPT gibi yapay zeka araçlarını kapsıyor.31 Mart’a kadar sürecek yarışma; 17 katılımcı ülkedeki içerik üreticilerini, sanat eserlerini göndermeye davet ediyor ve onlara Coca-Cola’nın New York – Times Meydanı’ndaki ve Londra – Piccadilly Circus’taki reklam panolarında yer alma şansı tanıyor.

Bu içerik üreticilerinin otuzu, Coca-Cola’nın Atlanta’daki genel merkezinde üç günlük bir yaratıcı atölye çalışması olan Real Magic Creative Academy’ye katılmak üzere seçilecek.

The Coca-Cola Company Küresel Pazarlama Müdürü Manolo Arroyo: “Şirketimiz, işimizin her alanında dijitalin gücünü benimsiyor ve ‘Create real magic’ daha da fazla insanı bize katılmaya davet etmenin bir yolu” dedi.

“Coca-Cola hayranlarını bu yenilikçi yeni platformu kullanarak kendi tamamen benzersiz yapay zeka tabanlı sanat eserlerini ortaya çıkarmaya davet ediyoruz.”

Kampanyanın bir parçası olarak Coca-Cola ayrıca dört küresel AI sanatçısıyla iş birliği yaptı: Emma Sofija (ABD), Chris Branch ve Paul Parsons (Avrupa) ve Ean Hwa Huag (Asya).

Sanatçılar, OpenAI teknolojisi ve Coca-Cola varlıklarıyla birlikte Coca-Cola görüntülerini kullanarak özel sanat eserleri yarattı.

Arroyo şunları ekledi: “Bu kampanya, Coca-Cola’nın sanatçıları ve hayranlarıyla birlikte yaratma fırsatı. Ayrıca, yapay zekanın pazarlamadaki potansiyel etkisine erişme ve tüketicilerin hayal bile edemeyecekleri yollarla ilgi çekme konusunda sadece bir başlangıç.”

“Create real magic”, Coca-Cola’nın 2021’de piyasaya sürülen “Real magic” platformunu takiben geliştirildi. Platform, Coca-Cola’nın ambalajından ilham alan ve Wieden & Kennedy London, KnownUnknown ve Kenyon Weston tarafından tasarlanan yenilenmiş bir “Hug” logosunu içeriyordu.

Lansman kapsamında Coca-Cola, oyun dünyasından ilham aldığı “One Coke away from each other” adlı iki dakikalık bir film yayınladı.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...