Coca-Cola’dan nefret söylemlerine karşı: #MakeItHappy

İnternette vakit geçirmenin, birtakım düşmanca tutumlu paylaşımlar nedeniyle bir yerden sonra rahatsız edici olmaya başladığı içgörüsünden yola çıkan Coca-Cola, Super Bowl için hazırladığı kampanyayla bu gidişatı değiştirmeyi hedefliyor.

Kampanya dahilinde, her biri Wieden + Kennedy Portland tarafından hazırlanan üç teaser da yayınladı. Videoların tümünde, ASCII sanatıyla hazırlanan “İnternet bir daha asla eskisi gibi olmayabilir” cümlesi yer alıyor. 60 saniyelik son reklam ise 1 Şubat’ta Super Bowl etkinliğinin başlamasıyla beraber yayına girecek. Sosyal medyada ve internet genelinde yer alan nefret söylemlerine, negatif yorumlara odaklanan her spot, bu mesaj doğrultusunda #MakeItHappy hashtag’iyle son buluyor.

Marka ayrıca, yaptıkları paylaşımlar nedeniyle internet üzerinde negatif yorumlara maruz kalmış gençler ve ünlülerin yer aldığı 4 uzun videoyu da bu hafta yayınlayacak. Otomobil yarışçısı Danica Patrick ve futbolcu Michael Sam iki ayrı videoda yer alacak isimler olurken, bu kapsamda şimdiye dek yayınlanan videonun başrolündeyse “Kid President” var.

Markanın büyük oyunun başlamasını bekleyen spotunun ise Los Angeles, Mexico City ve Şangay’dan sahneler içerdiği belirtildi.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.