artwork

Coca-Cola yeni CMO’sunu açıkladı

8 sene önce

0

Coca-Cola’nın yeni Pazarlama Kurulu Başkanı Marcos de Quinto oldu.

Marcos de Quinto

Quinto, yedi yıldır Pazarlamadan Sorumlu olan Joe Tripodi’nin yerine geçti. Yeni görevinden önce Quinto, 2000 yılından beri İspanya ve Portekiz’i kapsayan Iberia bölgesinin başkanıydı.

Tripodi, 2007 yılının Temmuz ayında Pazarlama ve Ticaret kurulu Başkanı olarak gösterilmişti. Steve Heyer, Mary Minnick ve Esther Lee gibi üst düzey pazarlamacıların ardından gelen Tripodi’nin atanmasıyla, Coca-Cola’nın ilk kez geleneksel reklamcılığı, satın alma noktası pazarlaması ve market içi satışı tek bir yönetici altında toplanmıştı.

De Quinto, Joe Tripodi’nin sorumluluğu üstlendiği reklam işlerinden sorumlu olmayacak. Coca-Cola’nın bir sözcüsünün belirttiğine göre, şirket Quinto’nun rolünün neleri kapsayacağını gözden geçiriyor.

Coca-Cola yöneticileri açık bir şekilde son aylarda pazarlama ve reklam stratejilerini geliştirmeleri gerektiğinden analizler eşliğinde bahsediyorlardı. Yönetici Kurul Başkanı-CEO Muhtar Kent, şirketin en son toplantısında, “Çoğu pazarımızda uygulamalarımızı, özellikle de tüketici pazarlamamızı ve reklam stratejilerimizi geliştirmemiz gerektiğine dair hiçbir şüphe yok” sözlerini sarf etmişti.

 

 

Senin için
Tümünü göster
Koç Holding’te atamalar gerçekleşti

Koç Holding’ten yapılan açıklama ile 22 Mart Çarşamba günü düzenlenecek...