Coca-Cola ve (RED), AIDS’e karşı müziğin gücünü kullanıyor

Coca Cola, (Red) işbirliğiyle hazırladığı müzik kampanyasıyla tüm dünyayı anneden çocuğa geçen AIDS’in önüne geçmeye çağırıyor. Kampanyanın açılış müziği, düzenlemesini William Orbit’in yaptığı ve efsanevi rock grubu Queen’e ait olan “Let me in your heart again”.

2006 yılında HIV/AIDS’e karşı Bobby Shiver ve U2’nun solisti Bono tarafından kurulan (Red) ile Coca-Cola’nın işbirliğiyle hazırlanan kampanya programı Kasım ayı boyunca ve 1 Aralık Dünya AIDS Günü’ne dek sürerek 40’tan fazla ülkeyi kapsayacak. “Share the Sound of an AIDS-free Generation” isimli kampanyanın odağında ise Milenyum jenerasyonu var.

Günümüzün müzik kültürüne katkı sağlamış Aloe Blacc, OneRepublic, Avicii ve Wyclef Jean gibi isimler kampanyayı, özel olarak hazırladıkları yeni müziklerle destekliyor. Oluşturulan global fona katkıda bulunulmasını teşvik etmek amacıyla katılımcılara özel hediyeler de bulunuyor. Online bağış platformu Omaze üzerinden bağış yapanlar, kampanyaya destek olan ünlü isimlerle tanışma, turnelerine katılma ya da Queen’in İsviçre’deki kayıt stüdyosunu ziyaret etme fırsatı da yakalayabilecekler.

Kampanya kapsamında, her hafta bir şarkıcının, hazırlamış olduğu şarkıyı iTunes üzerinden yayınlanması planlanıyor. Şarkılar ve şarkıların paylaşılacağı tarihler ise şöyle:

“Let Me in Your Heart Again” (William Orbit Mix) – Queen featuring Freddie Mercury (3 Kasım haftası)

“Together” – Aloe Blacc (10 Kasım haftası)

“Divine Sorrow” – Wyclef Jean featuring Avicii (17 Kasım haftası)

“I Lived (RED) Remix” – OneRepublic (24 Kasım haftası)

Coca-Cola’nın küresel girişim ve ortaklıklarından sorumlu başkan yardımcısı Emmanuel Seuge, yapılan bu çalışmada en öncelikli amaçlarının, müziğin gücünü kullanarak, yeni nesli AIDS’siz bir dünyanın mümkün olduğu konusunda bilgilendirmek olduğunu belirtti.

Kampanya tanıtım videosunu ise aşağıda izleyebilirsiniz:

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.