artwork

Coca-Cola, “sürdürülebilir yeni kağıt şişelerini” test ediyor

3 yıl önce

0

Plastik kirliliğinin gezegen için büyük bir tehdit oluşturduğu artık herkes tarafından bilinen bir şey. Tüketiciler daha sürdürülebilir seçenekler talep ettikçe, markalar da daha sorumlu kararlar vermek ve ürünlerinde bazı büyük değişiklikler yapmak zorunda kalıyor.

Coca-Cola, plastik kullanımını azaltmak amacıyla çok önemli bir adım attı ve Macaristan’da yüksek oranda sürdürülebilir bir kağıt şişeyi test ettiğini açıkladı. Deneme, yerel bir perakende zincirinde satılan 2.000 şişe ile başlıyor. ABD merkezli firma, ürünün önümüzdeki yazdan itibaren online olarak satışa çıkacağını duyurdu.

Şişeler, ürünler için geri dönüştürülebilir ambalaj konusunda uzmanlaşmış Danimarkalı şirket Paboco veya Paper Bottle Company ile ortaklaşa geliştirildi. Konsept, kağıt şişeleri plastik kadar etkili kılmak için pek çok zorlukla geliyor, ancak şimdi denemeye hazır.

Şirketin sürdürülebilirlik çalışmaları hem gezegen hem de sektör farkındalığı için çok büyük bir önem arz ediyor. Plastik kullanımı arttıkça, su kaynaklarının kirlenme oranı da artıyor.

Özel bir teknoloji ile geliştirilen sürdürülebilir şişe, biyo-bazlı bir malzemeden üretildi. Şişe, içeceği tutan geri dönüştürülebilir plastik bir kaplamanın yanı sıra plastik bir kapağa sahip. Coca-Cola’ya göre kağıdın dış kısmı oksijene, karbondioksite ve sıvılara direnecek şekilde tasarlandı.

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...