artwork

Coca-Cola plastik atıkları azaltmak için şişelerini hafifletiyor

3 hafta önce

0

Coca-Cola, ABD ve Kanada’daki gazlı içecek portföyünde yeniden tasarlanmış, daha hafif PET şişeleri piyasaya sürüyor.

Bu yeni şişeler, Coca-Cola’nın küçük PET şişelerinin on yılı aşkın süredir kullanılan tasarımlarının yenilenişini temsil ediyor. Yenilenen tasarım, üretimde kullanılan plastik miktarının azaltılmasına odaklanıyor. Daha önce 12 ons, 16,9 ons ve 20 onsluk şişelerin ağırlığı yaklaşık 21 gramdı. Yeni ürün serisi ağırlıktan bir miktar kurtuldu ve Sprite, Fanta ile Minute Maid dahil olmak üzere Coca-Cola’nın tüm gazlı markaları için bu rakamı 18,5 grama düşürdü.

Küresel ambalaj geliştirme ve inovasyondan sorumlu kıdemli direktör Alejandro Santamaria, “Kasıtlı olarak en çok satan ürünlerimizle başladık” dedi ve ekledi “Konu paket başına PET malzeme kullanımımızı azaltmak olduğunda elimizden geldiğini yapıyoruz.”

Markanın mühendisleri, ön kalıp tasarımını optimize ederek ve şişenin kendisine özel özellikler ekleyerek, ambalajın yapısal bütünlüğünü ve işlevselliğini korurken malzeme kullanımını azaltmayı başardılar. Bu, özellikle gazlı içecekler için çok önemli; şişenin dayanıklılığı, basıncı ve kendine özgü köpüğü korumak önemli.

Atıksız Dünya girişiminin bir parçası olan bu karar, Coca-Cola’nın geri dönüştürülmüş plastik kullanımını artırmak ve dönüştürülebilir ambalaj çözümlerini keşfetmek de dahil olmak üzere döngüsel bir ekonomiyi teşvik etmeye yönelik verildi.

Senin için
Tümünü göster
Netflix Türkiye’ye karşı ayaklanma

Aynı yüzler, aynı hikayeler, aynı kalemler…...