Site icon Campaign Türkiye

Coca-Cola oyun odaklı global marka platformunu tanıttı

İçecek kategorisinde yerleşmiş bir marka olan Coca-Cola‘nın yenilenen kimliği, yeni bir ‘Hug’ logosu ve Twitch ile iş birliğini kapsıyor.

Coca-Cola, Atlanta merkezli şirketin pandemi satışlarındaki düşüşün ardından ve 4 milyar dolarlık global yaratıcı ve medya ajansı değerlendirmesinin ortasında yeni marka platformu “Gerçek Mucize”yi 29 Eylül’de tanıttı.

Coca-Cola 2016’dan bu yana yaptığı ilk yenileme, ürün ambalajından ilham alan “Sarılma” logosunu içeriyor. Wieden+Kennedy London, KnownUnknown ve Kenyon Weston tarafından tasarlanan logo, mucizevi anları kucaklamayı temsil ediyor. Tasvir, bir kolayı paylaşırkenki birliktelik anlarını vurgulamak için düşünüldü.

Coca-Cola CMO’su Manolo Arroyo yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: “Gerçek Mucize sadece bir slogan veya tek seferlik bir kampanya değildir: Coca-Cola ticari markası genelinde pazarlama ve iletişimi yönlendirip yönetecek uzun vadeli bir marka felsefesi ve inancıdır.

Gerçek Mucize, yeni nesillerin sanal ve bölünmüş bir dünyada uyum ve insani bağlantıyı bulmasıyla yaşanan birçok çelişkiyi vurgulamayı amaçlıyor. Coca-Cola ikilemler tarafından tanımlanan bir markadır: Mütevazı ama ikonik, özgün ama gizli, gerçek ama mucizevi.”

Yeni platformu lanse etmek için Coca-Cola, oyun dünyasına dokunan “One Coke Away From Each Other” (Birbirinden Bir Kola Uzakta) kampanyasını yayınladı. Filmde oyuncular bir espor yarışması için mücadele ediyor. Bir oyuncu kola açtığında, oyunun karakterleri kavga etmeyi bırakıp bir araya geliyor.

Coca-Cola 11 Ekim’den itibaren ünlü oyuncularla oyun oturumları da dahil olmak üzere ödül kazanmak için bir kod avı başlatacak. Marka, oyun içerik yaratıcılarının Twitch kanallarında yaptıkları canlı yayınlar sırasında hayranların 10 kodun daha kilidini açmaları için Twitch’teki Brand Partnership Studio ile iş birliği yaptı.

Künye

Ajans: BETC London

Yönetmen: Daniel Wolfe

Gaming and CGI Specialist Production Company: Mathematic

Popüler Gamer’lar: DJ Alan Walker, Team Liquid’den Aerial Powers ve Average Jonas

Exit mobile version