artwork

Coca-Cola obeziteye karşı ilk savaşını açtı

10 sene önce

0

Dün gece Coca-Cola Amerika’da CNN, Fox News ve MSNBC dahil olmak üzere ulusal haber kanallarında Bright House ve Citizen 2 tarafından hazırlanan kampanyasını lanse etti. Marka ilk defa bir reklamında obezite konusunu gündeme getiriyor.

“Coming together” isimli iki dakikalık reklam filmi herkese aldıkları kalorilerin kilolarını kontrol etmede etkili olduğunu söylüyor ve buna Coca-Cola ürünlerini de dahil ediyor. Coca-Cola iş dünyası, toplum kuruluşları ve devlet liderleri ile birlikte çalışarak obezite sorununa anlamlı çözümler üreteceğini söylüyor.

Reklamda şirketin düşük kalorili ürünler ve klasik ürünlerinin de farklı porsiyon seçeneklerini sunduğu belirtilirken tüm içeceklerinde kalori içeriğinin etiketlendiği söyleniyor.

Coca-Cola Kuzey Amerika’nın gazlı içecekler genel müdürü Stuart Kronauge yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İnsanları obeziteyle savaşmak için bir araya getirmekte kararlıyız. Söz konusu ürünlerimizi alan kişilerin sağlığı ve mutluluğu. Bu insanlar tadı iyi olan içecekleri bol seçenek ve bilgi sahibi olarak tüketmek istiyor. Coca-Cola bu mücadelede büyük rol oynuyor. Bu konuda istekli olan partnerlerle başarıya ulaşacağız.”