artwork

Coca-Cola mutluluğa inanmak için sebepler veriyor

9 sene önce

0

Coca-Cola 27 Aralık’ta Avrupa’da “Reasons To Believe” isimli kampanyanın lansmanını gerçekleştirdi. Kampanyanın amacı Coca-Cola’yı “iyimserlik ve mutluluğu” destekleyen bir marka olarak göstermek.

TV, dijital, açıkhava ve sosyal medyaya yayılan kampanyanın yaratıcı ajansı Ogilvy and Mather’ken, medya planlama ve satın alması Mediacom imzasını taşıyor.

Reklam filminde arka arkaya bir negatif bir pozitif durum ekrana geliyor ve Coca-Cola hedef kitlesine dünyada kötülükten daha çok iyilik olduğunu göstermeyi hedefliyor.

Coca-Cola kampanyanın erişimini artırmak için Kindle, Spotify ve Xbox ile işbirliği yaptı. Tüketiciler kendilerini mutluluğa inandıran sebeplerini markanın dijital platformu Coke Zone’da paylaşmaya teşvik ediliyor.

Coca-Cola Birleşik Krallık ve İrlanda pazarlama aktivasyon direktörü Bríd Drohan-Stewart kampanya ile ilgili olarak şunları söyledi: “127 yaşındaki bir marka için, böylesine cesur ve düşündürücü kampanyalara imza attığımız için gururluyuz ve ‘Reasons To Believe’ kampanyası kesinlikle bunlardan biri. Kampanya markamızın her zaman savunduğu şeyin kalbine geri götürüyor –  insanlarla duygusal bir seviyede onları ilgilendiren şeyler hakkında konuşuyor ve mutluluk ve iyimserlik yayıyor. Kampanya 70 tane ülkede başarılı bir şekilde yürütüldü ve kökleri lokal araştırmalara dayanıyor. Coca-Cola marka olarak asla zihnindekileri söylemekten korkmadı ve otantik bir kültürel derinliğe sahip. Herkesin bu markayla nostaljik bir bağı var, mutlu anıları canlandıran.”

Türkiye’de “Güvenlik Kameraları” isimli video geçen yıl daha iyi bir dünyaya inanmak için #bimilyonneden bulunabileceğini söylemişti.

 

 

Senin için
Tümünü göster
TikTok, reklamverenleri eğlendirerek eğitiyor

TikTok, “nasıl yapılır” videolarıyla reklamverenlere platformun nasıl kullanılacağını gösteriyor...

Apple sağlık verilerinin izinsiz paylaşımına mizah ile yaklaşıyor

Eğlenceli kampanya, sağlık verilerinde gizliliğin önemini vurguluyor...