Coca Cola, Euro 2016 için çalışacağı ajansları seçti

Euro 2016 global sponsorlarından biri olan Coca Cola, sponsorluk kapsamındaki iletişim işleri için 5 ajansla anlaştı.

 

Konkur süreci sonunda İspanya merkezli SRA Rushmore, Coca Cola’nın içerik işlerini yürütecek. Ogilvy Frankfurt dijital işleri yürütürken, M&C Saatchi Sport&Entertainment ise markanın PR işleri ile ilgilenecek.

Dijital işler için WPP’den Possible’ın işi alması beklenirken son anda yaşanan bir değişiklik ile bu görev Ogilvy Frankfurt’a verildi. Coca Cola ile halihazırda ilişkisi olan MediaCom  ise sponsorluk kampanyası kapsamında irtibat planlaması görevini, Geometry Global ise shopper marketing’i yürütecek.

Coca Cola tarafından yapılan açıklamada, “Rekabetçi bir konkur sürecinin ardından Euro 2016 pazarlama kampanyamız için Avrupa kapsamında bizimle çalışacak 5 ajansın seçimine karar verdik. Bu işbirlikleri diğer ülkelerde var olan ajans ilişkilerini etkilemeyecek. Her pazar kendi yerel medya planlarını ve ajanslarla olan çalışmalarını devam ettirecek. Sponsorluk kampanyası kapsamında yapacağımız çalışmalar için heyecanlıyız” sözlerine yer verildi.

Euro 2016, 10 Haziran-10 Temmuz tarihleri arasında Fransa’da düzenlenecek. Coca Cola ile beraber turnuvanın diğer global sponsorları Carlsberg, Continental, Hyundai-Kia ve McDonald’s.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.