artwork

Coca-Cola “Ayağa kalk” diyor

11 yıl önce

0

“Sandalyeler olarak sizi fethetme zamanımız geldi!” “Peki ya ayağa kalkarsak?” diyalogunun duyulduğu yeni Coca-Cola reklamı obeziteye karşı yürütülen kampanyanın bir parçası olarak yayınlandı. Yalnız bu mesaj Coca-Cola’nın obeziteye karşı yeni sergilemeye başladığı duruştan bir kopma olarak algılanıyor.

Publicis İspanya tarafından hazırlanan ve Nacho Gayan‘ın yönetmenliğini yaptığı reklam filmi İspanya’da yayınlanıyor. Bu reklamdan önce Amerika ve İngiltere de bir reklam filmi yayınlanmıştı ve marka ilk defa obezite konusunu gündemine almıştı.

“Coming together” odaklı bu reklam markanın sağlığı ön plana çıkaran yaklaşımı içecek kutularının üzerine kalori bilgileri koyulmasıyla başlatmıştı. Marka gayet basit bir şekilde eğer bir kutu Coca-Cola içerseniz egzersiz yapın mesajı veriyordu.

Bu yüzden İspanya’da yayınlanan bu reklam filmi endişe uyandırdı.

Publicis İspanya adına brandchannel’a konuşan bir yetkili konuyla ilgili şunları söyledi: “Amacımız toplumda hareketsiz yaşam tarzına dikkat çekmekti. Bazı araştırmalar insanların hayatının yarısını oturarak geçirdiğini gösteriyordu ve bu bize ilham kaynağı oldu. İnsan odaklı bu içgörü ve global kampanya gelecekte diğer ülkelerde de kullanılabilir.”

Yalnız sanki bu reklam filmi hatanın çok fazla oturan tüketiciye ait olduğunu söylüyor ve onlardan ayağa kalkmalarını istiyor. Reklam ajansı bu filmin daha büyük bir kampanyanın parçası olduğunu, Nisan ayında, daha fazla çözüm odaklı bir reklam filminin yayınlanacağını ve web’de de obeziteye ve hareketsiz yaşam tarzına dikkat çeken bir platform oluşturulacağını belirtiyor.

Ama bu reklam filmi tek başına Coca-Cola’yı bir probleme ilişkin olarak gösteriyor ve marka bu tarz bir mesaj vermek istemez diye düşünülüyor.

Kaynak: brandchannel

 

 

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...