Site icon Campaign Türkiye

Coca Cola akıllı telefon pazarına giriyor

Coca-Cola Hindistan’da piyasaya sürülmesi beklenen akıllı telefon modeli için Realme ile işbirliği yapmaya hazırlanıyor.

Tasarımı paylaşılan telefonun arka kısmında Coca-Cola logosu ve LED flaşlı çift kamera sensörü bulunuyor.

Realme Hindistan Başkan Yardımcısı Madhav Sheth, sosyal medya hesabından Realme 10 Pro 5G ve telefonun arka panelinden yansıyan bir Coca-Cola kutusunu gösteren bir gönderi paylaştı. Bu da iki firmanın ortaklık yaptığı iddialarını dolaylı yoldan doğruladı.

Kısa bir süre önce dev şirketin yeni bir akıllı telefon modelini piyasaya sürmek istediği iddiaları gündeme gelmişti. Coca Cola da akıllı telefon üreticilerinin yeni cihazlarında kendi markasının temasının kullanılmasını sağlamak istiyor. Bu doğrultuda Coca Cola’nın Çin merkezli dev akıllı telefon üreticisi Realme ile bir işbirliği gerçekleştirdiği belirtiliyor.

Tasarımı ortaya çıkan cihaz görsel açıdan “Realme 10 Pro 5G” modeline benzerlik taşıyor. Realme’nin hangi modeline Coca Cola özel sürümü geleceği resmi olarak duyurulmadı. Bu nedenle de yayınlanan ilk render görseli üzerinden modelin “Realme 10 Pro 5G” olduğu değerlendirmelerinin yapılmasına neden oldu. Realme tarafından geliştirilen Realme 10 Pro 5G akıllı telefon modeli 6.7 inç ekran boyutuna sahip. FHD+ ekran çözünürlük ile geliyor. Cihaz 120 Hz ekran tazeleme hızı sunuyor. Telefona güç veren MediaTek Helio G99 SoC, 8GB’a kadar RAM ve 256GB UFS 2.2 depolama alanı ile destekleniyor. Ayrıca 50MP birincil sensör ve 2MP derinlik sensöründen oluşan çift arka kamera kurulumu içeriyor. 16MP ön kamerası ve 33W hızlı şarj özelliğine sahip 5000 mAh batarya, telefonun dikkat çeken diğer özellikleri.

 

Exit mobile version