Coca-Cola 2018 Dünya Kupası için hazır

Dört yıldır beklenen turnuvaya hepi topu 35 gün kaldı. Gerek reklamları, gerek ambalajları, gerekse özel video klibiyle Coca-Cola 2018 Dünya Kupası için hazır. Siz hazır mısınız? Çünkü reklam filmlerinden biri tam olarak bunu soruyor.

Coca-Cola 2018 Dünya Kupası şişelerinin sosyal medyadaki skor paylaşımları sırasında kullanılması öngörülüyor.

Reklam filminde, AC/DC’nin “Are You Ready” parçası eşliğinde, dünyanın farklı noktalarındaki insanlar Coca-Cola almak için marketlere koşuyorlar. “Eve Coca-Cola stoklamak için 4 yılınız vardı, neden son dakikaya bırakıyorsunuz?” mesajının verildiği filmde, maç başlarken markete koşanlar ilk golü kaçırıyorlar.

COCA COLA – stock up from Fh-Studio on Vimeo.

1958’den beri

Bir diğer Coca-Cola 2018 Dünya Kupası reklam filmi, takımları maça hazırlayan isimleri ön plana çıkarıyor. Teknik direktörler, takım kaptanları ve taraftarları merkezine koyan filmde, takıma moral veren kişileri cesaretlendiren unsur olarak Coca-Cola öne çıkıyor. Her ne kadar 2018 Dünya Kupası erkek takımlarına özgü bir turnuva olsa da efsane kadın futbolcu Alex Morgan da filmde yer alıyor ve takımına “Bizim futbolla işimizin olmadığını söylediler. Onlara inanacak mıyız?” diye soruyor. Reklam filmi, Coca-Cola’nın 1958’den beri futbol coşkusuna ortak olduğunu belirtiyor.

2018 Dünya Kupası’na özel video klip

Coca-Cola 2018 Dünya Kupası çalışmaları arasında Jason Derulo’nun turnuvaya özel parçası da yer alıyor. Şimdiye kadar YouTube’da yaklaşık 20 milyon izlenmeye ulaşmaya video klipte Coca-Cola markası açık açık göze sokulmasa da sözlerde geçen “duygunun tadına varmak” gibi sözlerde göndermeler hissediliyor.

Coca-Cola’nın kişilere özel isimler taşıyan kutularına benzer bir şekilde 2018 Dünya Kupası’na yönelik, 1’den 9’a kadar rakamların sıralandığı ambalajları da bulunuyor. Numaralı ambalajların sosyal medyadaki skor paylaşımları sırasında kullanılması öngörülüyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.