CMYLMZ, Kristal Elma’da

17-19 Eylül’de düzenlenecek olan 26. Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’nin tanıtım kampanyası başladığından beri en çok duyduğumuz cümle, “Reklam dünyasının ve Hollywood’un yıldızları İstanbul’a geliyor” oldu. Peki Türkiye’deki yıldızlar Kristal Elma’ya katılmayacak mı? Elbette reklam dünyasının önde gelen isimleri oturumlarda deneyimlerini, öngörülerini ve vizyonlarını katılımcılarla paylaşacak. Etkinliğin kuşkusuz en dikkat çekici konuşmacılardan birisi 10 parmağında 10 marifet olan ve Türkiye’de yaratıcılık denince akla gelen bir isim olacak; Cem Yılmaz.

Pek Yakında, çok yakında vizyonda…

Yılmaz, 5 Ekim’de başlayacak CY Standart isimli ABD turnesi öncesinde 19 Eylül Cuma günü Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’nde Mars Cinema Group Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Yıldırım ve İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen’le “Makara Yapmıyoruz! Dijital Yayıncılığa Geçtik!” oturumunda bir araya gelecek. Siz bu satırları okurken, Twitter’da 7 milyon takipçiye ulaşması kuvvetle muhtemel olan Cem Yılmaz’ın katılacağı oturumda, sinemada dijital yayıncılığa geçişin reklamverenler için sunduğu cazip fırsatlar masaya yatıracak. Teknolojiyle birlikte ses ve görüntü açısından reklamverenlerin daha özgürce hareket edebilecekleri bir ortam yaratılırken oturumda bu fırsatlar sayesinde hedef kitleye ulaşılmasının anahtarları tartışılacak.

Komedyen, senarist, oyuncu, yönetmen, çizer, müzisyen ve tam bir otomobil tutkunu olan Cem Yılmaz, üniversitede okurken LeMan’da çizim yaptıktan sonra 1995 yılında stand-up gösterisi için sahneye çıktı ve bir daha da inmedi. Milenyum, Bir Tat Bir Doku, CMYLMZ, CMYLMZ Soru&Cevap, CM101MMXI-FUNDAMENTALS gösterileri kapalı gişe oynayan ve bunları VCD, DVD ve Blu Ray formatlarında piyasaya süren Yılmaz, 1997’de Her Şey Çok Güzel Olacak’la başladığı oyunculuk ve senaristlik kariyerine, Vizontele, G.O.R.A., Organize İşler, Hokkabaz, A.R.O.G., Yahşi Batı, Av Mevsimi, Magnifica Presenza (Şahane Misafir) gibi filmlerle devam etti. Borusan Filarmoni Orkestrası’yla birlikte yardım konseri düzenledi ve şef olarak orkestrayı yönetti. Pek Yakında isimli filminin son rötuşlarını yapıyor.

İş Bankası için hazırlanan reklam filminde Cem Yılmaz, Mert Fırat’la nefs-i suret yaptı.

Kariyeri boyunca birçok markanın reklam yüzü olan 40 yaşındaki sanatçı, Opet, Türk Telekom, Türkiye İş Bankası, Doritos, Mavi Jeans ve Panasonic gibi reklamlarda yarattığı karakterlerle tüketicinin hafızasına kazındı. Panasonic için hazırlanan radyo spotlarıyla iki yıl üst üste Kristal Elma kazandı. Yılmaz’ın rol aldığı en son reklam filmi, İş Bankası’nın 90’ıncı yılı için hazırlandı. Bu filmde de Yılmaz’ın oyunculuğunun yanı sıra selfie’yi “nefs-i suret” olarak adlandırması özellikle sosyal medyada büyük beğeni topladı.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.