artwork

Clean Creatives, Cannes’da Richard Edelman’ı hedefliyor

8 ay önce

0

Halkla ilişkiler ajanslarının fosil yakıt şirketleriyle çalışmasını durdurma kampanyasının bir parçası olarak dün Clean Creatives kampanya grubunun üyeleri, Cannes Lions Yaratıcılık Festivali’nde ajans başkanı Richard Edelman’ı hedefleyen pankartlar kaldırdı.

21 Haziran’da Clean Creatives ile Cannes Lions’a katılan iklim aktivistleri Tolmeia Gregory ve Francesca Willow, Edelman ajans başkanı Edelman’ın dikkatini çekmek için “Bu kişi fosil yakıt müşterileriyle çalışıyor” ve “Bu ajans fosil yakıt şirketleriyle yeşil aklama yapmaktan mutlu” yazan pankartlar taşıdı.

Edelman, PR firmasının markalar ve sürdürülebilirlik konusundaki araştırması hakkında bir oturum için Palais’e yürüyordu ve ikili, Edelman’ı pankartlarla takip etti.

Willow şunları söyledi: “Richard’ın Cannes’daki (tek çıkışı bulunan) bir etkinlikte konuşacağını öğrendiğimizde, bunun bu sorun için gerekli şeffaflığı ve görünürlüğü sağlamak için bir fırsat olacağını biliyorduk.”

Clean Creatives Yönetici Müdürü Duncan Meisel: “Bu görüntü, Richard Edelman’ın mirasını, onun gerçekleştirdiği diğer tüm çalışmalardan daha fazla temsil ediyor.

Şimdi büyük bir değişikliğe gitmezse Edelman; bilim liderlerinin, BM Genel Sekreteri’nin ve sektördeki emsallerinin fosil yakıt reklamcılığına son verilmesi çağrısında bulunduğu bir dönemde, çevreyi kirleten başlıca fosil yakıt şirketlerini savunmasıyla hatırlanacak. Değişim isteyen genç yaratıcılardan uzaklaşmak yerine, fosil yakıt müşterilerinden uzaklaşmalı.” dedi.

Yanıt olarak bir Edelman sözcüsü PRWeek’e şunları söyledi: “Bazı gruplar iklim değişikliğini ele alma konusundaki taahhütlerimizi sorgulayabilir ancak çalışmalarımızın bu şekilde nitelendirilmesine kesinlikle katılmıyoruz. Edelman, enerji sektöründekiler de dahil olmak üzere müşterilerimizin sürdürülebilirlik yolculuklarında onları desteklemeye kararlı.”

Şöyle eklediler: “İklim ilkelerimiz, güvenlik inceleme sürecimizin temelini oluşturuyor, yalnızca Paris Anlaşması ile uyumlu ve net sıfır planları yayınlamış olan işletme ve kuruluşlarla çalışıyoruz. Bu ilkeli yaklaşım nedeniyle birçok müşteriyle yollarımızı ayırdık ve yeni iş fırsatlarını istikrarlı bir şekilde geri çevirdik.”

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
IKEA’dan geri dönüştürülebilir koleksiyon

IKEA eski çalışanlarının üniformalarından VÄXELBRUK isimli koleksiyon üretti...