artwork

Cirque du Soleil: “Yeni bir hikaye anlatıyoruz”

1 yıl önce

0

Pandemi sonrası toparlanmanın hemen ardından Cirque du Soleil‘in “Olağanüstüyü keşfedin” kampanyası, ikonik sirk grubunu yeni nesil hayranlarla tanıştırıyor.

Dünyanın en büyük sirk yapımcısı Cirque du Soleil, belirli bir şovu öne çıkarmak yerine 2023’te “Olağanüstüyü keşfedin” ile yeni bir sırrın perdesini aralıyor.

Aralık ayında yayına giren “Olağanüstüyü keşfedin”, Cirque du Soleil’in ilk marka odaklı kampanyasına ve yaklaşık 40 yıllık bir mirasa işaret ediyor. Kanadalı kreatif ajans Sid Lee tarafından geliştirilen reklam, gerçek Cirque du Soleil ekip üyelerini sahnenin dışına taşıyor.

Pandemiyle birlikte Cirque du Soleil 38 küresel şovunu durdurmuştu ve 5.000 kişilik çalışan grubunun 50’ye düştüğü kötü bir dönemden sonra bu kampanya yayınlandı.

2022’nin gelişiyle birlikte Cirque, sahnelere geri döndü ve 3.000 çalışanı yeniden işe alarak, ilk tatil temalı şovu “Twas the Night Before” ve “Mad Apple” da dahil olmak üzere birkaç yeni şov başlattı.

Cirque, kampanya lansmanına paralel olarak, önümüzdeki yıllarda daha uzun vadeli büyümeyi kolaylaştırmak için aralık ayında Legends Global Partnerships ile iş birliğine gitti.

Cirque du Soleil Baş Büyüme Sorumlusu Nickole Tara: “Yeni bir hikaye anlatacağız. Daha önce hiç sahip olmadığımız sosyal medya kanallarını kullanıma açtık ve yeni nesil hayranlar için yeni varlıklar oluşturuyoruz.” dedi.

Sirkin dijitaldeki girişimleri

Cirque du Soleil, bulundukları yerde genç hayranlarla buluşmak amacıyla 2023 için bir dizi dijital girişim planlıyor; ilki, nisan ayında Montreal’de prömiyeri gerçekleşecek olan dijital tarafa ağırlık veren Echo adlı yeni bir şov.

Cirque ayrıca 2023 Haziran ayında küresel oyun platformu Roblox aracılığıyla metaverse’e girmeyi planlıyor. Platformun günlük tahmini 55 milyon kullanıcısı, avatarları için Cirque’in ünlü kostümlerinden bazılarını satın alabilecek.

Tara, her şeyden çok, Cirque için bu yeni çağın hayatın her kesimini bir araya getirmeye odaklandığını söylüyor. “Sirk, aile üyeleri arasında paylaşılan bir deneyim. İnsanların gösterilerimize gruplar halinde geldiğini biliyoruz, bu nedenle bu genç, kültürel unsura hitap etmeyi umuyoruz. Bir Cirque gösterisinde herkes bir şeyler bulur; kadınlar, erkekler, homoseksüeller, heteroseksüeller…” dedi.

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: The Drum

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...