Cigna International Markets stresi görünür kıldı

Sağlık sigortası şirketi Cigna International Markets, ‘See Stress Differently’ kampanyası ile stres altındaki vücudu ilginç bir şekilde resmetti.

Dünya çapında insanların %84’ü stres altında olduğunu ifade ediyor ancak göremediğiniz bir şeyi kontrol edebilmeniz de zordur. Cigna doktorlar, teknolojistler ve sanatçılar ile iş birliği kurarak ilk kez stres altındaki vücudu farklı bir bakış açısı ile görselleştirdi. Stresin sadece psikolojik bir durum olduğunu düşünen insanlara aslında fiziken de etki ettiğini göstermek istediler.

İnsanların vücudunda anlık olarak neler yaşandığını takip edebilmek için; kalp atış hızı sensörü, beyin dalgalarını izleyen saç bandı şeklinde bir cihaz ve terlemeyi izleyen bir diğer cihaz olarak üç adet teknoloji ürününden yararlandılar.

Stres denince zihinde pek olumlu bir çağrışım yapmasa da üç ayrı cihazdan alınan görüntülerin birleştirilmesiyle ortaya gayet güzel ve sanatsal bir görüntü çıkıyor.

McCann Worldgroup Hong Kong ve Cigna International Markets’ın Londra’da yarattıkları bu Stres Görselleştirme Deneyimi şimdi dünya turuna çıkacak; katılımcıların kendi stres seviyelerini görselleştirmelerini sağlayacak. Ayrıca global reklam kampanyası ve stres yönetim cihazları seti de sunacak.


Künye

Reklamveren: Cigna International Markets

Ajans: McCann Worldgroup Hong Kong

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.