artwork

Chipotle’dan yine etkileyici bir animasyon: The Scarecrow

11 yıl önce

0

Fiona Apple, CAA Marketing ve Moonbot Studios’un Oscar ödüllü animatörleri, Chipotle markasının yeni kampanyası için iş birliği yaparak altın formülü uyguluyor: Ünlü bir şarkıcının tekrar yorumladığı, bilinen bir şarkı + uzun ve ayrıntılı bir animasyon + etkili bir çevreci mesaj. Ekip, bu formüle bir de oyun unsuru ekliyor.

Restoran zinciri Chipotle’ın “Dürüst yiyecek” yaklaşımıyla yola çıktığı iki sene önceki ödüllü Back to the Start kampanyası gibi, “The Scarecrow” isimli bu kampanyayla da marka, endüstriyel gıda üretimindeki durumu gözler önüne seriyor.

Film, bir korkulukla bir karganın antagonistik ilişkisini yansıtan bir distopyada geçiyor. Kargalar tarafından yönetilen Crow Foods (Karga yemekleri) fabrikasında çitflikteki işlerini kaybeden korkuluklar, buradaki sürdürülemez işlenmiş gıda sistemi için çalışmak zorunda kalıyorlar. Filmin kahramanı olan korkuluğun gözünden hormon basılan tavukları, metal kutular içine hapsedilerek sürekli olarak sütü sağılan inekleri görüyoruz. Oldukça iç karartıcı bu görüntülerden sonra korkuluk bu sistemin bir parçası olmayı reddediyor ve doğal ürünlerle kendi yaptığı burrito’larını sunduğu küçük bir restoran açıyor.

Moonbot tarafından yaratılan animasyonun müziği Fiona Apple’ın seslendirdiği, 1971 yılına ait Willy Wonka & the Chocolate Factory müzikalinden “Pure Imagination”.

Kampanyanın en önemli parçası da, arcade oyunları tarzındaki ücretsiz macera oyunu. Yine The Scarecrow ismiyle sunulan oyun iPhone ve iPad için tasarlanmış.

The Scarecrow animasyon videosu

The Scarecrow oyun fragmanı

 

 

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...