Cheetos ve Migros’tan “GAP-Cheetos Çocuk Gelişim Merkezleri”ne destek

Migros ve Cheetos, başlattığı proje kapsamında 1-28 Şubat 2019 tarihleri arasında Migros mağazalarından satın alınan her bir Cheetos için “GAP Cheetos Çocuk Gelişim Merkezi”ne bağışta bulunacak.

Cheetos’un GAP İdaresi Başkanlığı ile birlikte yürüttüğü; Batman, Adıyaman (Merkez, Gölbaşı), Diyarbakır, Şırnak, Siirt, Şanlıurfa (Suruç, Hilvan), Gaziantep, Kilis, Mardin (Nusaybin, Kızıltepe, Ömerli) olmak üzere 9 ilde kurulan 13 gelişim merkezi ile çocukların derslerine ve sosyalleşmelerine destek olurken, iletişim becerilerini de arttırıyor.

Cheetos ve Migros, “GAP-Cheetos Çocuk Gelişim Merkezleri”  kanalı ile 10 binlerce çocuğa destek sağlayacak. Migros mağazalarından satın alınan her bir Cheetos ile, T.C. Kalkınma Bakanlığı GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve PepsiCo iş birliğinde kurulmuş olan “GAP Cheetos Çocuk Gelişim Merkezleri”ne bağış yapılacak.

GAP-Cheetos Çocuk Gelişim Merkezleri, bölgesel fırsat eşitsizliklerini aşmak için okul çağı ve okul öncesi çocukların zihinsel, duygusal, kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek ve ailelerinin bilinçlendirilmesi amacıyla GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın girişimi ve Cheetos iş birliğiyle kuruldu. Merkezler ayrıca okul öğretmenleri ile birebir ilişki kurarak çocukların ders çalışma alışkanlıklarının gelişimi konusunda iş birliği sağlıyor, çocukların yetenek ve ilgi alanlarını gözlemleyerek gelecekteki mesleklerinin seçimini yapmaları için yönlendirmelerde bulunuyor.

Çeşitli sportif, sosyal ve kültürel aktivitelere yönlendirerek zihinsel ve fiziksel gelişimlerine katkıda bulunuyor. Çocuklar merkezlerde sosyal, duygusal, kişisel ve bilişsel gelişimlerini destekleyici eğitim araç ve gereçlerinden yararlanma olanağına kavuşuyor, bilgisayar kursu, yabancı dil eğitimi gibi okulda elde edemedikleri bazı ek eğitim fırsatlarını elde ediyorlar.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.