Site icon Campaign Türkiye

Cheetos TV reklamı üzerinden izleyicilere yayın esnasında canlı oyun oynattı

Covid-19 sebebiyle evlerde olan tüketici hedef kitlesine anlık ulaşabilmek için Cheetos, Tvekstra işbirliği ile, Adressable TV teknolojisinden yararlanarak, yayın esnasında izleyicilere “Taş Pati Makas” oyununu oynatarak hediyeler dağıttı.

Reklam ile 200.000+ hanede yaklaşık 10 bin kez “Taş Pati Makas” oynanarak yüksek bir etkileşim elde edildi. Oyuna evlerinden akıllı Tv’lerini izlerken kumandalarıyla katılan binlerce kişiye, binlerce bedava internet paketi dağıtıldı. Böylece Cheetos, TV ekranlarında oyun kurgusu gerçekleştiren Turkiye’deki ilk marka oldu.

TVekstra CEO’su Merve Eraslanoğlu proje ile ilgili olarak; “Stratejik ortaklarımızdan biri olan OMD’nin çatısı altındaki reklam verenimiz Cheetos ile ilgili harika bir brief gönderildiğinde gerçekten çok heyecanlandık.

Cheetos’un yeni bir oyun alanı sunan bu ürünü için, Addressable TV üzerinden, yayın devam ederken oyun oynatma fikri ile “Taş Pati Makas Oyunu Projesi”nin adımlarını hazırlamaya başladık. TV8’de SURVIVOR yayını sırasında gösterilen L bant yayını ile oyuna davet edilen, Adform ile hedeflenmiş izleyicilerimiz, kumandaları üzerindeki Kırmızı tuşa bastıklarında oyun da başlamış oldu.

Cheetos ekranın sol tarafında dönen Taş Pati Makas üçlüsünden birini seçerken, izleyiciler de sağ tarafta dönen Taş Pati Makas üçlüsünden birini kumanda üzerinden ok tuşuna basarak seçimini yaptı. Oyun kurallarına göre kazandınız ya da kazanamadınız mesajı gösterildi. Kazanamayan oyunculara sınırsız kez yeniden oynama şansı verilerek eğlence sürdürüldü. Kazanan oyunculara özgün şifreler gösterildi ve 1GB internet paketi hediyelerini yüklemeleri için gerekli bilgilendirme yapıldı.

Proje çerçevesinde reklam gösterimi yapılan hanelerin birden fazla kez oyunu oynamaları da Türkiye’nin Televizyonda da gamification/oyunlaştırma projelerine ne kadar hazır olduğunu gösteriyor.

Exit mobile version